Wymęczone zwycięstwo Juventusu. Pełne występy dwóch Polaków

Akt. 23/12/2023, 14:55 GMT+1

Piłkarze Juventusu pokonali na wyjeździe Frosinone 2:1 (1:0) w spotkaniu 17. kolejki Serie A. Dla Starej Damy było to już 12. starcie z rzędu bez porażki. W zespole gości po 90 minut rozegrali Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik.

Mecz Juventus F.C. - SSC Napoli

W pierwszym sobotnim starciu ligi włoskiej faworyt mógł być tylko jeden. Był nim Juventus, który przed rozpoczęciem tej serii gier zajmował drugie miejsce w tabeli z czteropunktową stratą do lidera, czyli Interu.

Jeden Polak bez gola, drugi bez czystego konta

Spotkanie na Stadio Benito Stirpe rozpoczęło się w sposób wymarzony dla gości. Nie minął kwadrans, a podopieczni Massimiliano Allegriego prowadzili 1:0.
Gola, swojego debiutanckiego w lidze, strzelił Kenan Yildiz, który popisał się cudowną indywidualną akcją. Co ciekawe, dla Turka był to pierwszy występ w wyjściowym składzie Juve w karierze.
Do przerwy nie było już więcej emocji. Te nadeszły dopiero w drugiej połowie, a w 51. minucie znajdujące się w dolnej części tabeli Frosinone nieoczekiwanie doprowadziło do wyrównania.
Trafienie zapisał na swoim koncie Jaime Baez, który wykorzystał piękne podanie Ilario Monterisiego i nie dał szans na skuteczną interwencję Szczęsnemu.
Gracze z Turynu do końca walczyli o bramkę na wagę zwycięstwa i ta sztuka finalnie im się udała. Bohaterem został napastnik, ale nie Milik, Polak zagrał całe spotkanie, a Dusan Vlahović.
W 81. minucie Serb urwał się obrońcom i po wrzutce Westona McKenniego zapewnił swojej ekipie cenny komplet punktów.
Frosinone - Juventus 1:2 (0:1)
Bramki: Baez (51.) - Yildiz (12.), Vlahović (81.).