Serie A. Inter pokonał Empoli. 100. zwycięstwo Simone Inzaghiego

Akt. 02/04/2024, 08:15 GMT+2

Pewnie kroczący po mistrzostwo Włoch piłkarze Interu pokonali u siebie 2:0 Empoli z trzema Polakami w składzie. Dla mediolańczyków było to wyrównanie wielkiego rekordu Juventusu, a dla trenera Simone Inzaghiego jubileuszowe zwycięstwo.

Trening Interu przed meczem z Atletico w Lidze Mistrzów

Od pierwszej do ostatniej minuty w barwach Empoli wystąpiło trzech polskich piłkarzy: Bartosz Bereszyński, Sebastian Walukiewicz i Szymon Żurkowski. Czasami nie zdarza się to nawet w klubach polskiej ekstraklasy.
Od porażki przyjezdnych jednak nie uchronili. Bramki dla mediolańczyków zdobyli: już w 5. minucie Federico Dimarco oraz w końcówce spotkania doświadczony Alexis Sanchez. Chilijczyka nie upilnował w tej sytuacji Bereszyński.

Bereszyński nie upilnował Sancheza

"Wracamy na właściwe tory"

Dzięki tym trafieniom Inter wyrównał wspaniałą serię Juventusu z sezonu 2013/2014, który co najmniej raz trafiał do siatki rywali w każdym z 30 meczów Serie A. Absolutny rekord lider Serie A może ustanowić w poniedziałek w Udine.
Powody do radości ma również Simone Inzaghi, który prowadząc Inter w 150. meczu we wszystkich rozgrywkach, odniósł setne zwycięstwo w roli trenera mediolańczyków.

- Mieliśmy dość trudny okres pod względem fizycznym, gdy graliśmy mecze co trzy dni, a także na poziomie mentalnym po odpadnięciu z Ligi Mistrzów, ale teraz wracamy na właściwe tory - powiedział Alessandro Bastoni, który w niedzielny wieczór zaliczył asystę przy pierwszym golu.
Pewnie zmierzający po 20. w historii mistrzostwo Włoch Nerazzurri zgromadzili już 79 punktów. Wicelidera i lokalnego rywala AC Milan wyprzedzają aż o 14, a trzeci Juventus Turyn - o 20. Empoli w tabeli zajmuje 18. miejsce z dorobkiem 25 pkt.