Inter Mediolan - Cagliari Calcio: wynik i relacja z meczu 32. kolejki ligi włoskiej - tabela, wyniki i terminarz

Jacek Cychol

Akt. 14/04/2024, 22:55 GMT+2

Zmierzający po mistrzostwo Włoch Inter Mediolan w niedzielny wieczór niespodziewanie zremisował u siebie z broniącym się przed spadkiem Cagliari Calcio 2:2 w 32. kolejce Serie A. Drużyna z Lombardii na tym etapie rozgrywek wyprzedza o 14 punktów swojego lokalnego rywala AC Milan, który jest drugi w tabeli.

Trening Interu przed meczem z Atletico w Lidze Mistrzów

Do zakończenia włoskich rozgrywek w tym sezonie pozostało już tylko sześć kolejek, więc do zdobycia jest jeszcze 18 punktów. Wyścig o tytuł na Półwyspie Apenińskim może rozstrzygnąć się już w następnej serii spotkań. Inter zmierzy się w niej z Milanem i jeśli wygra derby, będzie świętować zdobycie trofeum.

Minimalizm Interu skarcony przez Cagliari

Drużyna prowadzona przez trenera Simone Inzaghiego w niedzielę była oczywiście zdecydowanym faworytem w potyczce z Cagliari i potwierdziła to już w pierwszym kwadransie meczu. W 12. minucie gry Alexis Sanchez wyłożył piłkę przed bramkę spod linii końcowej, a nadbiegający Marcus Thuram mocnym strzałem dał gospodarzom prowadzenie.
Mediolańczycy po szybkim trafieniu nie zamierzali przesadnie forsować tempa. Wprawdzie jeszcze w pierwszej połowie Nicolo Barella po raz drugi trafił do bramki rywali, ale gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej. Cagliari również miało swoje szanse, do przerwy oddało nawet więcej strzałów od lidera rozgrywek. Po żadnym z nich piłka nie znalazła jednak drogi do siatki.

Inter Mediolan - Cagliari Calcio

Minimalizm gospodarzy zemścił się na nich dwadzieścia minut po zmianie stron, kiedy do remisu doprowadził Eldor Szomurodow. Potem prowadzenie dla miejscowych odzyskał Hakan Calhanoglu z rzutu karnego, ale to nie rozstrzygnęło wyniku. W końcówce na 2:2 trafił bowiem Nicolas Viola, uciszając trybuny. Wydawało się, że w akcji bramkowej doszło do zagrania ręką, ale sędzia nie dopatrzył się złamania przepisów.

Wyniki niedzielnych meczów Serie A

W innych rozegranych tego dnia spotkaniach na Półwyspie Apenińskim punkty pogubili też ustępujący mistrz Włoch SSC Napoli oraz wspomniany na początku AC Milan. Drużyna z Neapolu z Piotrem Zielińskim w podstawowym składzie zremisowała u siebie 2:2 z Frosinone i jest dopiero ósma w tabeli. Reprezentant Polski nie musi jednak obawiać się przyszłego sezonu bez gry w europejskich pucharach. Wedle medialnych doniesień pomocnik ustalił już warunki kontraktu z Interem, do którego ma dołączyć na zasadzie wolnego transferu.
Z kolei drugi z mediolańskich klubów w niedzielę zremisował na wyjeździe z Sassuolo 3:3. Piłkarze Milanu nie mogli jednak przesadnie narzekać na rezultat, gdyż przegrywali w tym meczu już 1:3.
Niestety nie udało się dokończyć spotkania Udinese - AS Roma. Niespełna 20 minut przed końcem na boisku zasłabł piłkarz stołecznego klubu Evan Ndicka. Upadł bez kontaktu z rywalem, trzymając się za klatkę piersiową. Na szczęście przytomny opuścił plac gry na noszach i został przewieziony do szpitala na dalsze badania. Przerwany przy wyniku 1:1 mecz zostanie dokończony w innym terminie.