Polacy dali nadzieję. Asysta i efektowny gol

13/01/2024, 21:48 GMT+1

Empoli to jeden z najsłabszych zespołów w Serie A i wszystko wskazuje, że będzie się liczył tylko w walce o utrzymanie. W sobotę zespól z Toskanii ponownie się nie popisał, znów przegrał. Pomóc drużynie próbowali Bartosz Bereszyński i wracający do tego klubu po półtorarocznej przerwie Szymon Żurkowski. Drugi z wymienionych zdobył ładną bramkę.

Krychowiak i Bereszyński po meczu z Wyspami Owczymi

W ostatnich tygodniach w Serie A było głośno o Polakach głównie za sprawą Piotra Zielińskiego i Wojciecha Szczęsnego, a w przypadku pozostałych zawodników zazwyczaj mówiło się o wpadkach bądź meczach oglądanych z ławki. Tym razem jest powód do optymizmu.
W ligowym spotkaniu z Hellasu Werona z Empoli przypomnieli o sobie dwaj piłkarze, którzy w minionych latach byli powoływani do reprezentacji Polski. Mowa o obrońcy Bartoszu Bereszyńskim i pomocniku Szymonie Żurkowskim.

Trafienie dające nadzieję

Była 64. minuta, gdy pierwszy z wymienionych zdecydował się na wrzutkę w pole karne, a drugi popisał precyzyjnym uderzeniem głową. Gol Żurkowskiego, który rozpoczął mecz na ławce, był ważny, albowiem padł w 64. minucie i dawał Empoli nadzieję na remis. Wcześniej dwie bramki zdobyli gospodarze.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką zespołu Polaków 1:2, w podstawowym składzie wystąpił jeszcze Sebastian Walukiewicz. W barwach Hellasu w 80. minucie na murawie pojawił się Paweł Dawidowicz.
Po 20 spotkaniach Empoli zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Do bezpiecznej, 17. pozycji, którą zajmuje aktualnie właśnie Hellas, traci cztery oczka.