Nowy trener posadził Polaków na ławce. Empoli nadal bez przełamania

Jacek Cychol

24/09/2023, 17:33 GMT+2

Prowadzący w tabeli Serie A Inter Mediolan w niedzielę długo męczył się na wyjeździe z zamykającym stawkę Empoli, ale ostatecznie wygrał 1:0 w 5. ligowej kolejce. Sebastian Walukiewicz i Bartosz Bereszyński stracili miejsce w podstawowym składzie gospodarzy pod wodzą nowego trenera Aurelio Andreazzolego. Ten pierwszy dostał szansę z ławki, lecz tuż po jego wejściu padła jedyna bramka.

Napoli świętowało mistrzostwo Włoch

Empoli przeżywa prawdziwy koszmar na starcie nowego sezonu. W niedzielę poniosło już piątą porażkę z rzędu w trwających rozgrywkach włoskiej ekstraklasy. Ostatnia ekipa tabeli nie ma na swoim koncie choćby jednego strzelonego gola, a już 13 po stronie strat.

Pech nie opuszcza Walukiewicza

Wobec takich rezultatów po poprzednim meczu posadę stracił trener Paolo Zanetti. Przesądziła o tym kompromitacja w ligowej potyczce z Romą, którą stołeczna ekipa wygrała aż 7:0. Niestety spory udział w tamtym niepowodzeniu mieli Walukiewicz oraz Bereszyński i przeciwko Interowi nie wybiegli już w wyjściowym składzie swojej drużyny.
Andreazzoli, który już po raz czwarty w karierze został szkoleniowcem Empoli, przeciwko mediolańczykom wymienił ponad połowę podstawowej jedenastki z meczu z Romą. Taka rewolucja zdawała się przynosić dobry efekt, gdyż legitymujący się kompletem zwycięstw lider Serie A w pierwszej połowie miał duże problemy w ofensywie. Gospodarze utrzymali czyste konto bramkowe do przerwy, co już było sporą niespodzianką.
Kilka minut po zmianie stron szansę od trenera dostał Walukiewicz, zastępując na boisku Ardiana Ismajlego, ale nie miał on okazji nacieszyć się długo remisowym wynikiem. Tuż po jego wejściu kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Federico Dimarco, nie dając najmniejszych szans bramkarzowi.
Polski obrońca również niewiele mógł zrobić w tej sytuacji, lecz było to dla niego kolejne nieszczęśliwe zdarzenie w ostatnich tygodniach. Przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce przeciwko Romie Walukiewicz już po 30 sekundach gry doprowadził do rzutu karnego dla rywali. Z kolei Bereszyński w niedzielę nawet nie podniósł się z ławki.
Inter nie miał takiego rozmachu w ofensywie, jak rzymski klub, zatrzymując się tylko na jednym trafieniu w spotkaniu z Empoli. Nie było to jednak wielkie pocieszenie dla gospodarzy, którzy nadal mają zerowy dorobek w obecnym sezonie. Tymczasem ekipa z Mediolanu jako jedyna w tych rozgrywkach może pochwalić się kompletem zwycięstw w Serie A.
Empoli - Inter Mediolan 0:1 (0:0)
Bramka: Federico Dimarco (51.)