"Szczupak" jakich mało. Tego bramkarz nie mógł się spodziewać

22/10/2023, 19:11 GMT+2

To było trafienie wyjątkowej urody. Włoski obrońca Lorenzo De Silvestri nie tylko popisał się fenomenalnym uderzeniem głową, ale swoim golem zapewnił wygraną Bologna FC w ligowym spotkaniu z Frosinone.

Bologna przegrała z Frosinone, Skorupski wpuścił cztery gole

Była 22. minuta, gdy bramkarz Frosinone Stefano Turati wybił piłkę przed pole karne po jednym z dośrodkowań piłkarzy Bolonii. Zapewne był przekonany, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane, ale innego zdania był De Silvestri.

Gol na wagę zwycięstwa

Doświadczony obrońca popędził w kierunku piłki i zdecydował się na uderzenie tzw. szczupakiem sprzed pola karnego. Do bramki było ponad 20 metrów, ale kompletnie zaskoczony Turati nie mógł nic zrobić.
Było to trafienie na 2:0. Wcześniej gola dla Bologna FC strzelił szkocki pomocnik Lewis Ferguson, a w drugiej połowie rozmiary porażki zmniejszył Matias Soule, który pokonał Łukasza Skorupskiego z rzutu karnego.
Tym samym 35-letni De Silvestri walnie przyczynił się do zdobycia trzech punktów przez swój klub. Był to jego 33 gol w 490 występie w karierze.
Dzięki wygranej Bologna po dziewięciu spotkaniach zajmuje ósme miejsce w tabeli Serie A. Frosinone jest 12.
Bologna - Frosinone 2:1 (2:0)
Bramki: Ferguson (19), De Silvestri (22) - Soule (63 - karny)