Ronaldo wciąż to ma. Cudowne trafienie na wagę trzech punktów

22/10/2023, 12:00 GMT+2

Cristiano Ronaldo nie pierwszy raz został bohaterem Al-Nassr. Tym razem Portugalczyk strzelił kapitalnego gola z rzutu wolnego, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo w ligowym starciu z Damac (2:1).

Cristiano Ronaldo strzelił 850. gola w karierze

Spotkanie 10. kolejki długo nie układało się po myśli faworyzowanych gospodarzy. Gdy wydawało się, że do przerwy będzie bezbramkowy remis, goście niespodziewanie objęli prowadzenie po uderzeniu Georgesa-Kevina N'Koudou.

Trwa znakomita passa Al-Nassr

Druga połowa była już o wiele lepsza dla podopiecznych Luisa Castro. Najpierw, w 52. minucie, do wyrównania doprowadził Brazylijczyk Anderson Talisca.
Kilka akcji później ekipa z Rijadu miała rzut wolny w odległości 25 metrów od bramki rywali. Na strzał zdecydował się słynący ze skutecznego wykonywania tego stałego fragmentu gry Ronaldo.
I trzeba przyznać, że Portugalczyk zrobił to perfekcyjnie. Piłka poleciała prosto w okienko, a golkiper Moustapha Zeghba nawet nie drgnął i jedynie odprowadził futbolówkę wzrokiem.
Więcej goli tego dnia nie padło, a zespół Al-Nasrr zanotował już 12. mecz z rzędu bez porażki we wszystkich rozgrywkach. Po raz ostatni przegrał 18 sierpnia br. w spotkaniu z Al-Taawon (0:2).
Dzięki zwycięstwu drużyna Ronaldo ma 22 punkty i wskoczyła na trzecią lokatę w ligowej tabeli. Wyżej jest tylko Al-Hilal (26), a także Al-Taawon (23). Damac plasuje się na 11. miejscu (10).
Al-Nassr - Damac 2:1 (0:1)
Bramki: Talisca (52.), Ronaldo (56.) - N'Koudou (45.).