Lewandowski już strzela. Przegrany sparing Barcelony

Akt. 27/07/2023, 07:13 GMT+2

Barcelona przegrała z Arsenalem 3:5 w towarzyskim meczu rozegranym w Los Angeles. Jednego z goli dla ekipy mistrza Hiszpanii wbił Robert Lewandowski.

Lewandowski o przeprowadzce do Hiszpanii, grze z Messim i współpracy z trenerem kadry Polski (TVN24)

Pierwsze przedsezonowe spotkanie podczas tournee po USA zespół Dumy Katalonii miał rozegrać w sobotę, ale kilku zawodników dopadło wirusowe zapalenia żołądka i jelit (klub nie ujawnił ich nazwisk). Z tego powodu niemal w ostatniej chwili odwołano sparing z Juventusem.

Lewandowski strzelił Arsenalowi

Gracze Barcelony po dniu odpoczynku wrócili do treningów. Mecz z Arsenalem, rozegrany w czwartek nad ranem polskiego czasu, był niezagrożony.
Już w 7. minucie wynik otworzył Lewandowski. Lewym skrzydłem popędził Abde, który podał do Raphinhii. Strzał Brazylijczyka odbił Aaron Ramsdale, ale przy dobitce Polaka bramkarz Kanonierów okazał się bezradny.

Tak Lewandowski pokonał bramkarza Arsenalu

Wicemistrzowie Anglii wyrównali błyskawicznie. W minucie 13. trafił Bukayo Saka, który kilka minut później miał szansę na drugą bramkę, ale nie wykorzystał rzutu karnego.
Do przerwy padły jeszcze dwa gole. Najpierw strzelił Raphinhia (34. min), następnie Kai Havertz dla Arsenalu (43. min).
Na drugą połowę Lewandowski nie wyszedł. Trener Xavi Hernandez dokonał wielu zmian w składzie, a jego zespół stracił trzeciego i czwartego gola za sprawą Leandro Trossarda.
Ostatecznie skończyło się zwycięstwem londyńskiej ekipy 5:3, bo w ostatnich minutach trafili jeszcze Ferran Torres, który zastąpił Lewandowskiego, i Fabio Vieira. Ten ostatni, także rezerwowy Arsenalu, ustalił wynik.
W barwach Arsenalu wystąpił obrońca reprezentacji Polski Jakub Kiwior, który w minucie 70. zastąpił Williama Salibę.

El Clasico na amerykańskiej ziemi

Barcelona w sobotę w Dallas zmierzy się z Realem Madryt w kolejnym El Clasico na amerykańskiej ziemi.
Mistrzowie Hiszpanii zakończą tournee po Stanach Zjednoczonych 1 sierpnia meczem z AC Milan w Las Vegas, a jeszcze przed rozpoczęciem sezonu ligowego zagrają 8 sierpnia z Tottenhamem Hotspur na stadionie lokalnego rywala - Espanyolu.
Rozgrywki ligowe Duma Katalonii rozpocznie od wyjazdowego meczu z Getafe 13 sierpnia.
Barcelona - Arsenal 3:5 (2:2)
Bramki: Lewandowski (7.), Raphinha (34.), Ferran Torres (88.) - Bukayo Saka (13.), Kai Havertz (43.), Leandro Trossard (56., 78.), Fabio Vieira (90.)