Real Madryt - FC Barcelona: gol Lewandowskiego - Superpuchar Hiszpanii

15/01/2023, 20:05 GMT+1

Robert Lewandowski strzelił gola Realowi Madryt w finale Superpucharu Hiszpanii w Rijadzie. Polak pewnie wykorzystał szybką kontrę i precyzyjne podanie Gaviego. Spotkanie zakończyło się wygraną Barcelony 3:1.

Polski napastnik świetnie spisuje się podczas turnieju Final Four w Arabii Saudyjskiej. Wcześniej strzelił gola Realowi Betis i przyczynił się do półfinałowej wygranej z tym rywalem 3:2 (po serii rzutów karnych).

Barcelona - Real Madryt. Lewandowski z golem

Lewandowski świetnie zaczął także finał. W 34. minucie popisał się asystą do Gaviego. Jak rasowy napastnik czekał też na swojego gola.
Udało się zdobyć bramkę w samej końcówce pierwszej połowy. Barcelona wyprowadziła szybką kontrę, tym razem to Gavi podawał, a "Lewy" z zimną krwią wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości.
To jego pierwszy gol w El Clasico. W jesiennym meczu obu drużyn do siatki nie trafił.

Do przerwy Duma Katalonii prowadziła 2:0.
Po przerwie padły dwa gole. Najpierw prowadzenie Barcelony podwyższył Pedri, pod koniec honorowe trafienie dla Królewskich zaliczył Karim Benzema.
Real Madryt - Barcelona 1:3 (0:2)
Bramki: Gavi 33', Lewandowski 45', Pedri 69' - Benzema 90'+3'
Autor: dasz, TG / Źródło: eurosport.pl