Real Madryt - FC Barcelona: wynik na żywo i relacja live - Superpuchar Hiszpanii

15/01/2023, 18:19 GMT+1

El Clasico rozgrywane w Arabii Saudyjskiej zdecydowało o zdobyciu przez Barcelonę Superpucharu Hiszpanii. Robert Lewandowski strzelił gola i zaliczył asystę, a Duma Katalonii pokonała Real Madryt 3:1. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje, dobranoc!

Duma Katalonii świętuje, cieszy się też Xavi, który zdobywa pierwsze trofeum jako trener Blaugrany.

KONIEC MECZU! LEWANDOWSKI Z PIERWSZYM TROFEUM W BARCELONIE!
W trzeciej minucie doliczonego czasu Francuz na raty pokonuje niemieckiego bramkarza.
1:3. BENZEMA STRZELA HONOROWEGO GOLA DLA REALU.
Benzema celnie, ale Ter Stegen nie ma najmniejszych problemów ze złapaniem piłki. Trzy minuty dolicza arbiter.
Owacja dla bezsprzecznie najlepszego dziś na boisku Gaviego, autora gola i dwóch asyst. W jego miejsce wchodzi Ansu Fati. Schodzi też Pedri, a za niego Sergi Roberto.
Lewandowski próbował z połowy boiska (!) przelobować bramkarza Realu. Poślizgnął się Polak i w efekcie nie była to udana próba.
Franck Kessie i Eric Garcia na murawie na ostatnie minuty. Schodzą De Jong i Araujo.
Fatalne dośrodkowanie Nacho idealnym podsumowaniem dzisiejszej dyspozycji Realu.
Jeszcze graczom Dumy Katalonii mało. Świetnie czują się dziś przy piłce.
Valverde fauluje De Jonga i otrzymuje żółtą kartkę.
Olbrzymia szansa dla Realu! Ter Stegen pięknie pofrunął po technicznym strzale Rodrygo!
Dopiero teraz na pierwszą roszadę decyduje się Xavi. Raphinha melduje się w miejsce Dembele.
Walka ciało w ciało Militao z Lewandowskim. Przyjemnie się na to patrzyło. Brazylijczyk pomógł wstać Polakowi.
Podwójna zmiana w Realu. Kroos i Carvajal schodzą z boiska, w ich miejsce Marco Anensio i Nacho Fernandez.
Do 70. minuty trzeba było czekać na celne uderzenie Realu. Autorem Kroos.
Barcelona nokautuje Real! Znów przejęcie piłki, Lewandowski do Gaviego, ten znakomicie podał do Pedriego, który z bliska umieścił piłkę w siatce!
3:0! GOL PEDRIEGO!
Araujo z kartką.
Druga zmiana w ekipie Ancelottiego - Dani Ceballos za Modricia. To nie był mecz Chorwata.
Nieźle zapowiadała się akcja Realu z udziałem Rodrygo, Viniciusa i Benzemy. Rywale zdołali wybić piłkę.
Real próbuje coraz częściej atakować na połowie Barcelony, ale sporo niedokładności dziś w zespole mistrza Hiszpanii.
A Królewscy wciąż bez celnego strzału na bramkę Ter Stegena.
Lewandowski w sytuacji sam na sam z Courtois. Tym razem lepszy Belg, choć Polak próbował pokonać bramkarza z bardzo ostrego kąta.
Real jest bezradny, kompletnie nie potrafi zaskoczyć świetnie dysponowanej Barcelony.
Courtois lepszy w sytuacji sam na sam z Dembele! Ale jak kapitalnie ruszył z piłką Balde? Klasa! To on zapoczątkował tę kontrę. Katalończycy mogli prowadzić już 3:0!
Pierwsza kartka dla graczy Barcelony. Obejrzał ją Christensen za nieprzepisowe zatrzymywanie Rodrygo.
Królewscy grają wysokim pressingiem. Od razu próbują mocniej zaatakować.
Drugą połowę rozpoczęła Barcelona.
Jedna zmiana w przerwie w zespole Realu. Rodrygo na placu gry w miejsce Camavingi.
Tak "Lewy" strzelił pierwszego w karierze gola w El Clasico:

Po doliczonej minucie sędzia kończy pierwszą połowę. Barca jak na razie zdecydowanie lepsza, zasłużenie prowadzi 2:0.
Znowu zaczęło się od szybko przejętej piłki przez graczy Barcy. Gavi świetnie wystawił ją Polakowi, odwdzięczając się za asystę przy pierwszym trafieniu, a "Lewy" z bliska nie daje szans Courtois.
2:0 DLA BARCELONY! LEWANDOWSKI Z GOLEM!
Lewandowski zdziwiony zachowaniem sędziego, który nie podyktował na nim faulu po przegranym pojedynku z Militao.
Barcelona wyraźnie dominuje na murawie w Rijadzie. Teraz podanie do Lewandowskiego zostało przejęte przez rywali.

Najpierw przejęli piłkę Katalończycy, potem ładnie ją rozegrali. Lewandowski podał do wbiegającego w pole karne Gaviego, a ten sprytnym strzałem daje prowadzenie swojemu zespołowi!
GOOOOOL! 1:0 DLA BARCELONY! TRAFIA GAVI, LEWANDOWSKI Z ASYSTĄ!
Mendy fauluje Dembele i dostaje pierwszą żółtą kartkę w meczu.
Vinicius próbował bezczelnie wejść w polu karnym między dwóch obrońców Barcelony, ale ci się nie dali.
Courtois uprzedza Gaviego. Do Hiszpana zagrywał Kounde.
Po zderzeniu jednym z rywali Lewandowski na chwilę zszedł z boiska.
Modrić kapitalnie zagrał do Benzemy. Ter Stegen nie dał się minąć Francuzowi. Sędzia i tak odgwizdał po chwili spalonego.
Pojedynek Francuzów. Mendy wybija piłkę spod nóg Dembele, pierwszy rzut rożny dla Barcelony.
Zablokowany strzał De Jonga! Ładnie ruszył z piłą Holender po podaniu Christensena.

Pierwsza świetna szansa Realu! Po centrze Mendy'ego piłkę głową uderzył Benzema, niewiele się pomylił!
W pierwszym kwadransie już pięć fauli Królewskich, żadnego ze strony Barcy.
Teraz Polaka sfaulował Militao. Na szczęście, podniósł się z murawy kapitan Biało-Czerwonych.

Lewandowski uderza z 16 metra, Courtois wybija na słupek! Belgijski bramkarz ratuje Real!
Lewandowski przed pierwszą szansą! Polak doszedł do strzału głową, piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Warto jednak zaznaczyć, że i tak był chyba na nieznacznym spalonym.
W pierwszych dziesięciu minutach gra toczyła się głównie w środku pola.
Araujo trafił w nogę mijającego go Viniciusa, ale wcześniej piłka wyszła już poza linię boczną.
Wrzutka Pedriego z rzutu wolnego i bardzo groźne wejście Araujo. Urugwajczyk nie zdołał jednak zamknąć akcji.
Dalekie zagranie w kierunku Lewandowskiego. Ruediger wybija piłkę na aut.
Na razie wzajemne badanie się. Zawodnicy Realu szukają nieustępliwego od początku Viniciusa.
Królewscy spokojnie rozgrywają piłkę na swojej połowie.
Pierwszy gwizdek sędziego, zaczął Real.
Blisko 67 tysięcy na trybunach, spotkanie pokaże 151 krajów na świecie.
Oba zespoły na murawie! Za chwilę zaczynamy wielkie granie!
Bardziej osłabieni do meczu podchodzą Królewscy - bez Davida Alaby, Lucasa Vazqueza i Aureliena Tchouameniego.
Liczbą meczów w rozegranych El Clasico Sergio Busquets zrówna się z legendą Barcelony Leo Messim i Realu Sergio Ramosem.

Sędziowie już w gotowości. Arbitrem spotkania na King Fahd International Stadium będzie Hiszpan Ricardo de Burgos Bengoetxea.

Już tylko minuty dzielą nas od El Clasico. Obie drużyny na rozgrzewce.

Carlo Ancelotti czy Xavi Hernandez? Jeśli wygra Real, wyrówna rekord odwiecznego rywala pod względem liczby triumfów w Superpucharze Hiszpanii. W zeszłym roku Królewscy zwyciężyli po raz trzynasty.

Z drużyną z Sewilli Lewandowski strzelił łącznie trzy gole - najpierw w 40. minucie, potem nie uznano mu trafienia pod koniec regulaminowego czasu z powodu spalonego Ferrana Torresa, a na koniec pewnie wykorzystał karnego.
Dogrywki i rzutów karnych w półfinale z Betisem potrzebowała też Barcelona. Po 90 minutach było 1:1, a po dogrywce 2:2. Jedenastki lepiej wykorzystywali Katalończycy, zwyciężając 4-2.
Pierwsi awans do finału wywalczyli Królewscy, pokonując Valencię w serii rzutów karnych 4-3. Po 90 minutach gry i dogrywce było 1:1.
Dzisiejsze spotkanie nie może być inaczej zapowiadane niż jako pojedynek Lewandowskiego i Karima Benzemy. Francuz jest oczywiście w wyjściowym składzie Realu.

Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów! W Barcelonie od pierwszej minuty zagra Lewandowski, który jest zawieszony na trzy mecze w hiszpańskiej ekstraklasie, ale w innych rozgrywkach może występować.

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z finałowego starcia o Superpuchar Hiszpanii. Zwycięzcę wyłoni pierwsze w tym roku El Clasico. Początek spotkania w Rijadzie już o godzinie 20 czasu polskiego.
REAL - BARCELONA 1:390'+3 Benzema - Gavi 33', Lewandowski 45', Pedri 69'
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl