Bolesne pudło i rozpacz. Rewelacja mundialu wyrzucona

Akt. 31/01/2024, 06:57 GMT+1

Sensacyjne rozstrzygnięcie w Pucharze Narodów Afryki. Maroko, czwarty zespół mistrzostw świata w Katarze, przegrało z RPA 0:2 we wtorkowym meczu 1/8 finału najważniejszego turnieju na afrykańskim kontynencie. Antybohaterem Achraf Hakimi, który w 85. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Maroko przegrywało wtedy jeszcze 0:1 i mogło doprowadzić do dogrywki.

Maroko sensacyjnie wyrzucone

Puchar Narodów Afryki, turniej na tamtym kontynencie nie mniej istotny dla Afrykańczyków jak dla nas Euro, w tym roku rozgrywany jest na stadionach Wybrzeża Kości Słoniowej.
Maroko na równi z Senegalem wymieniane było w gronie faworytów do finałowego zwycięstwa. Obu reprezentacji po meczach 1/8 finału w PNA już nie ma. Senegalczycy, obrońcy tytułu, odpadli po rzutach karnych z gospodarzami.
Marokańczycy nie poradzili sobie z RPA. Mają prawo pluć sobie w brodę. Jako pierwsi cieszyli się ze zdobycia gola, ale krótko. Abde Ezzalzouli trafił do siatki rywali przed przerwą, sędzia bramki jednak nie uznał. Zdecydowała analiza VAR, był spalony.
Swojej okazji nie zaprzepaścili piłkarze RPA. W drugiej połowie prowadzenie dał im Evidence Makgopa. A gdy nadeszła 85. minuta, Maroko stanęło przed szansą uratowania i wyrównania. Do wykonania karnego podszedł Hakimi. Huknął w poprzeczkę i zamiast utonąć w ramionach kolegów, nie dowierzał i musiał być przez nich pocieszany.

Skrzydła Marokańczyków zostały podcięte. Kończyli spotkanie w osłabieniu, gdyż Sofyan Amrabat otrzymał drugą żółtą kartkę. W doliczonym czasie pięknym strzałem z rzutu wolnego na 2:0 dobił ich Teboho Mokoena.
Rozpacz Marokańczyków, euforia piłkarzy RPA

Znani wszyscy ćwierfinaliści

W innym wtorkowym meczu piłkarze reprezentacji Mali wygrali 2:1 z Burkina Faso.
Ćwierćfinały turnieju zostaną rozegrane w piątek i sobotę. Nigeria zmierzy się z Angolą, Demokratyczna Republika Kongo z Gwineą, Mali z Wybrzeżem Kości Słoniowej, a Wyspy Zielonego Przylądka z Marokiem.
Finał odbędzie się 11 lutego, a mecz o trzecie miejsce - dzień wcześniej.