Thriller dla Atletico. Real Madryt wyeliminowany

Akt. 19/01/2024, 00:20 GMT+1

Wielkie emocje i radość piłkarzy Atletico Madryt, którzy zagrają w ćwierćfinale Pucharu Króla. W czwartek podopieczni Diego Simeone pokonali u siebie w derbach stolicy Real Madryt, ale do wyłonienia zwycięzcy niezbęda była dogrywka, w której strzelili dwa gole i ostatecznie triumfowali 4:2.

El Clasico. FC Barcelona - Real Madryt (Getty Images)

Starcie na Estadio Metropolitano zapowiadano jako największy hit tej fazy rozgrywek. Nie może to dziwić skoro naprzeciwko siebie miały stanąć ekipy ze ścisłej krajowej czołówki, dodatkowo toczące bój o prym w Madrycie.

Oblak dał nadzieję Realowi

Piłkarze Atletico i Realu dali zresztą popis umiejętności dokładnie osiem dni wcześniej, gdy mierzyli się w półfinale Superpucharu Hiszpanii.
Lepsi okazali się wówczas Królewscy, którzy po szalonym meczu zakończonym dogrywką pokonali Rojiblancos 5:3, a później sięgnęli po tytuł, w decydującym starciu rozbijając Barcelonę 4:1.

Real Madryt to świeżo upieczony zdobywca Superpucharu Hiszpanii

Tym razem obie strony grały zdecydowanie uważniej w defensywie, a liczbę podbramkowych sytuacji przed przerwą można było policzyć na palcach jednej ręki.
Choć optyczną przewagę mieli goście, to w 39. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Piłka po złej interwencji Antonio Ruedigera w polu karnym trafiła pod nogi Samuela Lino, a Brazylijczyk z bliska nie miał kłopotów z umieszczeniem jej między nogami Andrija Łunina.
W doliczonym czasie podopieczni Carlo Ancelottiego zdołali doprowadzić do remisu. Pechowcem okazał się golkiper Jan Oblak, który po dośrodkowaniu Luki Modricia, zamiast wybić futbolówkę, w kuriozalnych okolicznościach wbił ją sobie do własnej siatki.

Pechowa interwencja Jana Oblaka

Pomyłek bramkarzy ciąg dalszy

Druga część rozpoczęła się w wymarzony sposób dla Atletico. Tym razem fatalny błąd popełnił Łunin, który nie porozumiał się z Ruedigerem, w efekcie czego piłkę przejął Alvaro Morata i spokojnie trafił do pustej już bramki. Było 2:1.
Real miał świetną okazję, by ponownie wyrównać. Tym razem kapitalnie w pole karne przedostał się Rodrygo, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka. Jednak w 82. minucie nic nie uratowało gospodarzy - Jude Bellingham idealnie dograł do niepilnowanego Joselu, który uderzeniem głową z bliskiej odległości pokonał Oblaka.
Obie strony miały przynajmniej jeszcze po jednej sytuacji, ale nikt nie zdołał zdobyć bramki. Dogrywka.
W niej jako pierwsi trafili piłkarze Atletico. Fatalną stratę zanotował Vinicius Jr. Choć Brazylijczyk próbowal dogonić piłkę, to uprzedził go Antoine Griezmann, który strzałem z trudnej pozycji umieścił ją pod poprzeczką. Los Blancos po raz trzeci musieli gonić. Tym razem się nie udało, albowiem ich kolejne trafienie padło po spalonym i nie zostało uznane.
Tymczasem zespół Diego Simeone dopełnił formalności za sprawą Romana Riquelme. Było 4:2 i 119. minuta. Królewscy już się nie podnieśli.
Wcześniej w czwartek awans wywalczyła Barcelona, która męczyła się z trzecioligowym Unionistas de Salamanca. Duma Katalonii zwyciężyła 3:1 (1:1).
Atletico Madryt - Real Madryt 4:2 po dogrywce (1:1, 2:2)
Bramki: Lino (39.), Morata (57.), Griezmann (100.), Riquelme (119.) - Oblak (45., sam.), Joselu (82.)
Losowanie par 1/4 finału zaplanowano na piątek 19 stycznia. Finał odbędzie się 6 kwietnia w Sewilli.