Manchester City i Coventry City pierwszymi półfinalistami Pucharu Anglii

16/03/2024, 21:15 GMT+1

W sobotę rozegrano dwa spotkania 1/4 finału Pucharu Anglii. Do najlepszej czwórki awansowali obrońcy tytułu, Manchester City, a także, po niesamowitej końcówce, piłkarze Coventry City.

Liverpool FC - Manchester City w 28. kolejce Premier League (źr. Getty Images)

Manchester City był wielkim faworytem starcia z Newcastle United. Podopieczni Pepa Guardioli nie zawiedli kibiców zgromadzonych na Etihad Stadium.
Sprawę awansu rozstrzygnęli już w pierwszej połowie, a bohaterem Obywateli został Bernardo Silva. Portugalczyk strzelił tego dnia dwa gole, a gospodarze triumfowali 2:0.

Trwa piękny sen drugoligowca

Zdecydowanie więcej emocji przyniosło rozgrywane kilka godzin wcześniej spotkanie, w którym piłkarze Wolverhampton zmierzyli się z Coventry.
W pierwszej połowie bramek jeszcze zabrakło, ale w drugiej fani byli świadkami prawdziwego rollercoastera. Goście, reprezentanci Championship, niespodziewanie wyszli na prowadzenie w 53. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Ellis Simms.
Zespół z Premier League odpowiedział trafieniami Rayana Ait-Nouriego i Hugo Bueno, a w doliczony czas wchodził z prowadzeniem 2:1.
Końcówka była jednak zabójcza w wykonaniu rywali. Do remisu doprowadził Simms, a dokładnie w dziesiątej doliczonej minucie wynik na 3:2 ustalił Haji Wright.
Dwa kolejne spotkania tej fazy Pucharu Anglii zostaną rozegrane w niedzielę 17 marca. O 13.45 rozpocznie się starcie Chelsea z Leicester City, a o 16.30 zabrzmi pierwszy gwizdek w meczu pomiędzy Manchesterem United a Liverpoolem.
Półfinały odbędą się 20 i 21 kwietnia. Finał zaplanowano na 25 maja.

Manchester City - Newcastle United 2:0 (2:0)

Wolverhampton - Coventry City 2:3 (0:0)