Piorunujące wejście z ławki. Pierwszy gol wielkiej nadziei Barcelony

Akt. 31/01/2024, 21:25 GMT+1

Na ten moment czekało wielu kibiców Barcelony. W meczu z Osasuną swojego pierwszego gola w LaLiga strzelił Brazylijczyk Vitor Roque. I co imponujące - dokonał tego momentalnie po wejściu z ławki rezerwowych.

La Liga: Barcelona - Osasuna (źr. Getty Images)

18-latek do stolicy Katalonii trafić miał dopiero latem, ale wobec problemów Barcelony i coraz słabszej skuteczności Roberta Lewandowskiego transfer przyspieszono.
Zadebiutował błyskawicznie, bo 4 stycznia z Las Palmas (2:1). Wtedy sytuacji miał sporo, ale gola nie strzelił. Zresztą podobnie jak w czterech kolejnych meczach, w których dostawał szansę z ławki rezerwowych.

Gol tuż po wejściu

W środę zanosiło się, że dostanie pierwszą wielką szansę. Już w piątej minucie kontuzji nabawił się Ferran Torres, a Brazylijczyk ruszył do rozgrzewki. Finalnie jednak wrócił na ławkę, a na murawę Xavi posłał Fermina Lopeza.
I to właśnie jego Roque zmienił w 62. minucie. Jak się okazało, było to świetna decyzja odchodzącego szkoleniowca Barcy. 18-latek już minutę później kapitalnie wyskoczył do dośrodkowania Joao Cancelo i głową skierował piłkę do siatki.
Było 1:0, a kibice Barcelony dokładnie na to czekali. Jak się okazało, był to gol zwycięski.