La Liga 2023/24. Piękny gol Lewandowskiego na koniec sezonu. Barcelona godni

Akt. 27/05/2024, 09:59 GMT+2

FC Barcelona pokonała na wyjeździe zespół Sevilla FC 2:1 (1:1) w ostatniej kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Dla Dumy Katalonii pięknego, 19. gola w sezonie La Ligi strzelił Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski na treningu FC Barcelony przed meczem z Szachtarem Donieck

Ostatni mecz Barcelony nie mógł wiele zmienić w tabeli Primera Division. Duma Katalonii już wcześniej zapewniła sobie wicemistrzostwo Hiszpanii, znacznie ustępując Realowi Madryt. Z Kolei Sevilla po słabym sezonie usadowiła się w dolnych partiach tabeli, ale spadek jej nie groził.
Szansy na obronę korony króla strzelców La Liga nie miał już także Lewandowski. Do liderującego Artema Dowbyka z Girony Polak tracił aż sześć goli (Ukrainiec miał 24 trafienia na koncie) i trudno było liczyć, że tyle razy pokona bramkarza Sevilli.
Mimo braku ważnego celu piłkarze Barcelony chcieli zakończyć sezon wygraną, a także godnie pożegnać odchodzącego trenera Xaviego Hernandeza. Polski napastnik w sobotę podziękował szkoleniowcowi w internecie, a w niedzielę szybko wpisał się na listę strzelców.

Gol Lewandowskiego

W 15. minucie Joao Cancelo świetnie dośrodkował z prawej strony, a Lewandowski strzałem z powietrza skierował piłkę do siatki bramki gospodarzy. To było bardzo efektowne trafienie i gol numer 19 "Lewego" w sezonie La Liga.
Po objęciu prowadzenia przyjezdni nieco osiedli na laurach i zostali za to szybko skarceni. W 31. minucie wyrównał Youssef En Nesyri. Przy obronie nie popisał się golkiper Barcy Marc-Andre ter Stegen.
Do końca pierwszej połowy Barcelona miała nieznaczną przewagę i stworzyła sobie kilka okazji bramkowych, m.in. Pedri trafił w poprzeczkę. Z drugiej strony Dodi Lukebakio obił słupek.

Barcelona wygrała z Sevillą

Po zmianie stron Barca potrzebowała trochę czasu, by ponownie objąć prowadzenie. W 59. minucie precyzyjnie przy słupku przymierzył Fermin Lopez i Orjan Nyland nie zdążył z interwencją.
Trzy minuty później z boiska ściągnięty przez Xaviego został Lewandowski. Nowi piłkarze nie zdołali już zmienić wyniku.