Real Madryt pokonał Real Sociedad i zanotował 5. kolejne zwycięstwo w lidze

17/09/2023, 23:04 GMT+2

Nie bez problemów, ale Real Madryt podtrzymał doskonały start sezonu. Ekipa z Santiago Bernabeu znów zgarnęła komplet punktów, pokonując 2:1 Real Sociedad w szlagierze 5. kolejki Primera Division i wskakując z powrotem na czoło ligowej tabeli.

Vinicius Junior opuścił trening Real Madryt przed meczem z Rayo

Wicemistrzowie Hiszpanii na przerwę na reprezentację jechali po serii czterech zwycięstw w rozgrywkach ligowych. Gdy powrócili już z meczów drużyny narodowych, stanęli naprzeciw potężnemu wyzwaniu rozegrania około dziesięciu spotkań na przestrzeni miesiąca.

Dwie asysty Frana Garcii

Wyzwanie to rozpoczynało się w niedzielę na Bernabeu. Na stadion hiszpańskiego giganta przyjechała ekipa z San Sebastian, marka więcej niż solidna, tegoroczny reprezentant Primera Division w Lidze Mistrzów.
I faktycznie jakość przyjezdnych z Kraju Basków dała o sobie znać zwłaszcza w pierwszej połowie, w której to właśnie ta ekipa była o wiele groźniejsza i zdecydowanie zasłużenie prowadziła. Centrę bardzo aktywnego Take Kubo zamknął na dwa podejścia Ander Barrenetxea.
Gdyby był to mecz z innym rywalem, Real Sociedad zapewne podtrzymałby wyraźną przewagę w kulturze gry i spokojnie dowiózł wygraną do końca. Ale nie z Realem Madryt. Piłkarze Carlo Ancelottiego po przerwie wrócili odmienieni, co udowodnili intensywną serią ofensywnych prób, z których dwie zakończyły się bramkami.
Dwie asysty zanotował podłączający się na lewej stronie Fran Garcia. Raz wycofując płasko do Federico Valverde, gdy ten uderzył mocno i precyzyjnie z "pasówki" od słupka. Drugi raz, gdy w pełnym biegu dośrodkował na głowę niepilnowanego Joselu.
Real na 15 możliwych punktów w ligowym sezonie nie stracił jeszcze ani jednego. Jest liderem tabeli, mając dwa punkty nad rozkręcającą się, drugą w tabeli Barceloną. W weekend czas na derbowy hit z Atletico.
Real Madryt - Real Sociedad 2:1
Bramki: Federico Valverde (46.), Joselu (60.) - Ander Barrenetxea (5.)