Sensacyjny lider ligi hiszpańskiej nie zatrzymuje się

Akt. 11/11/2023, 20:32 GMT+1

Nie ma mocnych na Gironę, wygrała na wyjeździe z Rayo Vallecano 2:1 i niezależnie od pozostałych rozstrzygnięć 13. kolejki utrzyma pozycję lidera La Ligi. To piąte z rzędu zwycięstwo ekipy z Katalonii w rozgrywkach.

Girona ograła wielki Real

Już po raz szósty w tym sezonie Girona zdobyła punkty, choć musiała gonić wynik. W 5. minucie prowadzenie gospodarzom, którzy przed tygodniem zremisowali bezbramkowo z prowadzącym wówczas w tabeli Realem Madryt, dał Alvaro Garcia. Jednak świetnie spisujący się w tym sezonie Ukrainiec Artem Dowbyk doprowadził do wyrównania jeszcze przed przerwą (42.), a wynik ustalił Brazylijczyk Savio.
Dowbyk ma już siedem goli w lidze w tym sezonie i jest najskuteczniejszy w klubie. Ukrainiec zaliczył też cztery asysty.

Szczególny mecz trenera Girony

Było to szczególne spotkanie dla trenera gości Michela Sancheza, urodzonego w madryckiej dzielnicy Vallecas, który rozpoczynał karierę zarówno piłkarską, jak i trenerską, właśnie w Rayo Vallecano. Łącznie spędził w tym klubie ponad 20 lat. Publiczność, która w sobotę po brzegi wypełniła stadion, z szacunkiem przywitała przed meczem swojego byłego bohatera.
Wcześniej w tym sezonie Girona sześć razy przegrywała co najmniej jednym golem, ale tylko jedno takie spotkanie przegrała - z Realem Madryt 0:3. Poza tym zawsze wychodziła z kłopotów, zremisowała z Realem Sociedad 1:1 i odniosła pięć zwycięstw.

Piłkarze Girony ma powody do radości. Pozostaną liderem ligi

Lider zgromadził 34 punkty na 39 możliwych do zdobycia i ma pięć przewagi nad Realem. Królewscy w sobotę o godzinie 21 podejmą Valencię.
Trzecia w tabeli Barcelona, której piłkarzem jest Robert Lewandowski, ma 27 punktów. Swój mecz 13. kolejki rozegra w niedzielę - u siebie z Alaves.