Śmierć kibica na trybunach, mecz w Hiszpanii zawieszony

Jacek Cychol

Akt. 10/12/2023, 18:58 GMT+1

Podczas niedzielnego meczu hiszpańskiej ekstraklasy Granada - Athletic Bilbao doszło do tragedii na trybunach. Jeden z kibiców doznał zawału serca i jego życia niestety nie udało się uratować.

Mecz został przerwany

Grę na stadionie Nuevo Los Carmenes zawieszono po kilkunastu minutach przy prowadzeniu gości 1:0. Kibice będący blisko poszkodowanego oraz bramkarz Unai Simon zaalarmowali arbitra, by przerwał mecz.
Fani musieli opuścić stadion
Służby medyczne próbowały reanimować fana na trybunach, a zaniepokojeni piłkarze obu zespołów długo czekali na wieści na murawie w nadziei, że wszystko skończy się dobrze. Niestety po blisko godzinie walki o życie kibic zmarł. Po usłyszeniu tej wiadomości kluby postanowiły nie wracać już do gry tego dnia. Gospodarze poinformowali o tragicznym zdarzeniu zgromadzaną publiczność, która uczciła pamięć zmarłego i opuściła trybuny.
Kibicowi próbowano udzielić pomocy
Granada potwierdziła w komunikacie, że zmarły był kibicem gospodarzy i stałym bywalcem na jej meczach, składając kondolencje rodzinie.
Władze ligi w nadchodzących godzinach mają ustalić, kiedy mecz zostanie dokończony. Wedle informacji serwisu marca.com drużyna gości planowała powrót do Bilbao jeszcze w niedzielę, ale musi się wstrzymać. Prawdopodobne jest, że spotkanie zostanie wznowione w poniedziałek.