Artem Dowbyk z hat-trickiem w meczu Girona - Granada. Robert Lewandowski niemal bez szans na obronę tytułu

25/05/2024, 08:11 GMT+2

Girona rozbiła Granadę 7:0 na zakończenie swojego najlepszego w historii klubu sezonu w lidze hiszpańskiej. Hat-trickiem popisał się Artem Dowbyk, który wysunął się na czoło klasyfikacji najskuteczniejszych. Robert Lewandowski, którego czeka jeszcze mecz, ma już minimalne szanse na obronę korony króla strzelców.

Robert Lewandowski porównał tytuły w Hiszpanii i w Niemczech (TVN24)

Ekipa trenera Michela zajęła w tabeli trzecie miejsce i w nagrodę zadebiutuje w Lidze Mistrzów. Choć Gironę wyprzedziły potęgi - Real Madryt i Barcelona, to jej kibice mieli ogromną satysfakcję, szczególnie z dwóch wygranych z Barcą po 4:2 w derbach Katalonii.
W piątkowy wieczór Girona, w ostatnim meczu sezonu, odniosła efektowne zwycięstwo, a pierwszoplanowe role odegrali Ukraińcy Wiktor Cygankow i Dowbyk. Pierwszy zdobył dwie bramki, a drugi trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując między innymi dwa rzuty karne.

Piątkowski zagrał, Jóźwiak kontuzjowany

W drużynie zdegradowanej już wcześniej Granady grał w drugiej połowie Kamil Piątkowski. Kontuzję kolana leczy inny polski piłkarz tego klubu Kamil Jóźwiak. Goście od 61. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Facundo Pellistriego.
Dowbyk zakończył sezon bardzo mocnym akcentem i awansował na pierwsze miejsce wśród najlepszych snajperów La Liga, mając w dorobku 24 bramki. O jedną mniej zdobył Norweg Alexander Sorloth z Villarreal, który jeszcze będzie się liczyć w walce o koronę króla strzelców. W sobotę na wyjeździe jego drużyna zagra na wyjeździe z Osasuną Pampeluna.

Artem Dowbyk z hat-trickiem w meczu Girona - Granada

Następny na liście Anglik Jude Bellingham z Realu Madryt strzelił 19 goli, a czwarty w zestawieniu Robert Lewandowski z Barcelony - 18. Polak, najskuteczniejszy zawodnik poprzedniego sezonu, ostatnie spotkanie rozegra w niedzielę z Sevillą na jej stadionie.
Real Madryt, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo, zmierzy się w sobotę u siebie z Betisem Sewilla.