Fatalny debiut przed własną publicznością. Polak wyrzucony z boiska

03/02/2024, 22:25 GMT+1

To był bardzo nieudany występ Kamila Piątkowskiego w Primera Division. Obrońca jeszcze w pierwszej połowie musiał przedwcześnie opuścić murawę, a wszystko za sprawą czerwonej kartki, jaką zobaczył w meczu Granady z Las Palmas (1:1).

Piątkowski o wewnętrznym sparingu reprezentacji

Piątkowski na początku stycznia został wypożyczony do Granady z Salzburga. W hiszpańskiej ekipie zadebiutował 13 stycznia, gry zagrał 90 minut w wyjazdowym starciu z Betisem Sewilla (0:1).

Była żółta, jest czerwona

Później opuścił dwie kolejki ze względu na drobny uraz, a w sobotę wybiegł w pierwszym składzie w domowym spotkaniu z Las Palmas.
Niestety, po przeszło kwadransie dopuścił się brutalnego faulu, a poszkodowany Munir El Haddadi potrzebował w tej sytuacji pomocy medycznej.
Choć arbiter pierwotnie pokazał Polakowi żółtą kartkę, to chwilę później, dzięki wsparciu systemu VAR, sędzia zmienił decyzję, wyrzucając obrońcę z boiska.
To oznacza, że Piątkowskiego zabraknie w najbliższej ligowej potyczce z Barceloną (niedziela 11 lutego, 20.00).
Mecz zakończył się remisem 1:1 po tym, jak na gola Bruno Mendeza dla gospodarzy w drugiej połowie odpowiedział Pejino.
W tabeli Granada, jeszcze bez sprowadzonego kilka dni wcześniej z Charlotte FC Kamila Jóźwiaka, zajmuje przedostatnie, 19. miejsce z dorobkiem 12 punktów.