Piłkarz wyrzucony z boiska po przypadkowym zderzeniu z sędzią. "Jesteś fatalny"

09/12/2023, 12:21 GMT+1

Javi Guerra nie może zaliczyć piątkowego meczu Primera Division z Getafe do udanych. Gracz Valencii z powodu czerwonej kartki musiał przedwcześnie opuścić murawę, a okoliczności całej sytuacji są wręcz komiczne.

Valencia pokonała Barcelonę na Camp Nou. Skrót meczu

Spotkanie 16. kolejki ligi hiszpańskiej z pewnością nie było najpiękniejszym widowiskiem w historii piłki nożnej. Gospodarze finalnie wygrali 1:0, a gola na wagę zwycięstwa w 87. minucie strzelił Borja Mayoral.

Kara za krytykowanie decyzji sędziego

O meczu więcej mówi się jednak w kontekście trzech czerwonych kartek, jakie otrzymali tego dnia gracze obu drużyn (jedną Getafe i dwie Valencia). Szczególnie nietypowa była ta, którą chwilę po bramce obejrzał Guerra.
Zaczęło się od tego, że pomocnik gości przypadkowo zderzył się z sędzią Cuadrą Fernandezem. Spowodowało to zastopowanie ofensywnej akcji ekipy z Walencji, ale arbiter nie zdecydował się na przerwanie gry.
Zawodnik urodzony w 2003 roku miał o to ogromne pretensje, a jak podają hiszpańskie media - w tym "Marca" - chwilę po zdarzeniu miał rzucić nieprzychylny komentarz w stronę Fernandeza.
- Protestowanie i okrzyki takie jak: jesteś fatalny - tak w pomeczowym raporcie sędzia wyjaśnił powód wyrzucenia Guerry z murawy.
Valencia z dorobkiem 19 punktów zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli Primera Division. Getafe jest ósme (22). Prowadzi Real Madryt (38).