"Cyklon Girona". Hat-trick Moraty nic nie dał Atletico

04/01/2024, 07:24 GMT+1

To był mecz, który kibice w Hiszpanii będą pamiętać na długo. Aż siedem bramek padło w hitowym starciu 19. kolejki La Liga. Spisująca się powyżej wszelkich oczekiwań Girona pokonała Atletico Madryt 4:3.

Girona ograła wielki Real

Pięć z siedmiu goli kibice na Estadi Montilivi zobaczyli w pierwszej połowie. Strzelanie dla gospodarzy zaczął już w 2. minucie Valery Fernandez, ale niedługo potem odpowiedział Alvaro Morata. Trafienia Savio i Daleya Blinda dały Katalończykom dwubramkowe prowadzenie. Gdy wydawało się, że z wynikiem 3:1 zejdą do szatni, tuż przed przerwą kontaktową bramkę dla Atletico zdobył Morata.

Grali do końca

W pierwszym kwadransie drugiej części znakomicie spisujący się w tym sezonie hiszpański snajper doprowadził do wyrównania, kompletując tym samym hat-tricka. W tym sezonie ma już 12 ligowych bramek, o jedną mniej od lidera klasyfikacji strzelców Jude'a Bellinghama z Realu Madryt.

Tak Morata strzelił trzeciego gola Gironie

Choć nie brakowało okazji i szybkich akcji, wynik nie zmieniał się długo, ale ostatnie słowo należało do Ivana Martina w doliczonym czasie, kiedy nieco przypadkowo minął dwóch obrońców gości i sprytnym uderzeniem przerzucił piłkę nad bezradnym bramkarzem Atletico Janem Oblakiem. Publiczność była w ekstazie.

"Cyklon Girona" - napisała tuż po ostatnim gwizdku "Marca". "Niepowstrzymani" - podkreśla w czwartek na okładce "Mundo Deportivo". "Girona notuje epickie zwycięstwo, które uświetnia fantastyczną pierwszą rundę. Ivan Martín strzelił w gola, który sprawił, że hat-trick Moraty okazał się bezużyteczny" - czytamy.

Dzięki wygranej Girona zrównała się punktami z Realem Madryt (48), który tego samego dnia ograł 1:0 Mallorcę. Oba zespoły mają aż o 10 punktów więcej od innych ekip z Madrytu i Katalonii - Atletico i Barcelony. W czwartek obrońcy tytułu, prawdopodobnie z Robertem Lewandowskim w składzie, zmierzą się na wyjeździe z Las Palmas.