Krótki występ Lewandowskiego, by "zadowolić sponsorów". "Ledwo dotknął piłki"

22/12/2023, 09:55 GMT+1

Barcelona wypełniła ostatnie obowiązki przed świętami. Duma Katalonii przegrała w towarzyskim meczu w Dallas z Clubem America 2:3, a Robert Lewandowski rozegrał ostatnich kilkanaście minut. W sprawie występu Polaka wątpliwości nie mają hiszpańscy dziennikarze - chodziło wyłącznie o wypełnienie zapisów kontraktu.

Antwerpia - Barcelona w 6. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów

Barcelona ledwie w środę rozgrywała ostatni w tym roku mecz ligowy (3:2 z Almerią), więc do Teksasu przyleciała z marszu. Nie mogły zatem dziwić wybory trenera Xaviego, który od pierwszej minuty postawił niemal wyłącznie na klubowych wychowanków.

Polecieli po pieniądze

Dopiero w 76. Minucie, przy wyniku 2:2, na boisku pojawił się Lewandowski. Polak wiele nie zdziałał, a jego drużyna ostatecznie mecz przegrała. Hiszpańskie media nie mają najmniejszych wątpliwości, że w zmianie Polaka chodziło wyłącznie o względy kontraktowe. "Gwiazda Barcy weszła na kilka minut w miejsce Marca Guiu, aby zaznaczyć swoją obecność, zadowolić sponsorów i organizatorów meczu w Dallas" - napisano w "Mundo Deportivo".
"Wszedł na boisko na 15 minut, żeby wypełnić kontrakt, ledwo dotknął piłki" - dodał z kolei "Sport", oceniając występ Lewandowskiego na 5 w 10-stopniowej skali.
Tak daleki wyjazd w obecnym momencie sezonu to dla Barcelony jedynie próba poprawienia sytuacji budżetowej, czego nie ukrywali rządzący klubem. Za występ w Dallas Duma Katalonii miał zainkasować 4,5 miliona euro.
Po 18. kolejkach LaLiga Barcelona jest trzecia w tabeli i traci siedem punktów do Realu Madryt i Girony. Lewandowski strzelił dotąd osiem goli.
Następny mecz aktualnych mistrzów Hiszpanii odbędzie się 4 stycznia przeciwko Las Palmas.