Tak Lewandowski ratował Barcelonę. "Pojawił się, gdy potrzebowała go najbardziej"

Akt. 23/09/2023, 22:27 GMT+2

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w ligowym meczu Barcelony z Celtą Vigo (3:2), ratując swój zespół przed niespodziewaną stratą punktów. Dzięki temu został współliderem klasyfikacji najskuteczniejszych graczy Primera Division.

Mecz FC Barcelona - Antwerp w Lidze Mistrzów (Getty)

Barcelona dawno nie zafundowała swoim kibicom tak wielkiej dawki skrajnych emocji. Za odrabianie start na dobre wzięła się dopiero po drugim straconym golu.
Trzy trafienia zaliczyła między 81. a 89. minutą. Ogromną rolę w desperackiej pogoni odegrał Lewandowski. Polak zaliczył dwa trafienia. Najpierw kontaktowe, potem wyrównujące, za każdym razem w najlepszym możliwy sposób wykorzystując podania swoich kolegów.

Dublet w niecałe pięć minut

To nie był idealny mecz w wykonaniu Lewandowskiego, jak i całej Barcelony, bo ta przed rozpoczęciem swojej pogoni miała ogormne problemy.
Trafnie występ Polaka skomentował serwis internetowy katalońskiej gazety "Sport". "Pojawił się wtedy, gdy Barcelona potrzebowała go najbardziej. Rozpoczął powrót dubletem ustrzelonym w niecałe pięć minut" - czytamy.

Solidny dorobek w klasyfikacji

Lewandowski wpisał się na listę strzelców w czwartym ligowym meczu z rzędu. W tej chwili ma na koncie pięć goli, tyle samo co lider przed tą kolejką, Jude Bellingham z Realu Madryt. Anglik dopiero w niedzielę zagra swój mecz tej serii, rywalem będzie Atletico Madryt.