Benzema goni Lewandowskiego. Real w ostatniej chwili uratował trzy punkty

Mariusz Czykier

Akt. 24/05/2023, 21:49 GMT+2

Różnica między Robertem Lewandowskim a Karimem Benzemą w liczbie strzelonych goli w bieżącym sezonie La Liga zmiejszyła się w środę do pięciu. 35-letni napastnik Królewskich zdobył pierwszą bramkę w wygranym przez Real Madryt 2:1 meczu z Rayo Vallecano.

Karim Benzema w bieżącym sezonie prezentuje znakomitą formę

Real, który walczy z Atletico o wicemistrzostwo Hiszpanii, komplet punktów na własnym stadionie uratował niemal w ostatniej chwili. Do 89. minuty regulaminowego czasu gry Królewscy remisowali 1:1 z 11. w tabeli rywalem. Zwycięskiego gola strzelił Rodrygo.
Wcześniej trafienie zaliczył Benzema, który dzięki temu zbliżył się do Lewandowskiego w rywalizacji o tytuł króla strzelców. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek piłkarzy dzieli obecnie różnica pięciu goli. Lewandowski ma ich na koncie 23, Benzema po środowym meczu 18. Francuz rozegrał jednak o dziewięć spotkań mniej od polskiego napastnika.

Rogrygo uratował komplet punktów

Na gola Benzemy sześć minut przed końcem spotkania odpowiedział Raul de Tomas. Na moment zapachniało sensacją, bowiem Królewscy do spotkania przystępowali w roli murowanego faworyta. Trafienie Rodrygo kilka chwil przed końcowym gwizdkiem uratowało gospodarzom komplet punków.
Chwilowo Królewscy mają dwa punkty przewagi nad Atletico, ale druga stołeczna drużyna 36. kolejkę rozpocznie dopiero w środę późnym wieczorem. O 22 zmierzy się na wyjeździe z Espanyolem.