Premier League. Liverpool walczył do końca. Wygrał po golu w 99. minucie

02/03/2024, 20:34 GMT+1

Liderujący w Premier League piłkarze Liverpoolu musieli do samego końca drżeć o wynik wyjazdowego meczu z Nottingham Forest, w 27. kolejce rozgrywek. The Reds wygrali 1:0 dzięki bramce Darwina Nuneza w 99. minucie.

Liverpool – Arsenal w 18. kolejce Premier League (Getty Images)

Liverpool, który od dawna musi sobie radzić bez wielu kontuzjowanych piłkarzy, miał w sobotę wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, ale przez długi czas kłopoty ze stwarzaniem groźnych okazji.

Liverpool z cenną wygraną

W końcówce spotkania belgijski bramkarz gospodarzy Matx Sels popisał się kilkoma udanymi interwencjami i wydawało się, że mecz zakończy się remisem. Lider jednak na to nie pozwolił.
W dziewiątej doliczonej minucie, po dośrodkowaniu Argentyńczyka Alexisa Mac Allistera, najwyżej do piłki wyskoczył Urugwajczyk Nunez i strzałem głową zapewnił gościom bardzo ważne zwycięstwo.

Darwin Nunez cieszy się z gola w meczu Nottingham Forest - Liverpool

Podopieczni Juergena Kloppa, który już wcześniej zapowiedział odejście z klubu po tym sezonie, mają szansę na poczwórną koronę. Zdobyli niedawno Puchar Ligi, prowadzą w tabeli angielskiej ekstraklasy, ponadto wciąż występują w rozgrywkach o Puchar Anglii oraz w Lidze Europy, gdzie w 1/8 finału zmierzą się ze Spartą Praga.
Obecnie w tabeli Liverpool ma 63 punkty i o cztery wyprzedza broniący tytułu Manchester City. W niedzielę wydarzeniem będzie derbowe spotkanie wicelidera z ekipą United.

Derby Manchesteru w niedzielę

Obywatele podejdą do derbów podbudowani niedawnym zwycięstwem na wyjeździe 6:2 nad Luton Town w 1/8 finału Pucharu Anglii. Pięć bramek strzelił Erling Haaland, a przy czterech trafieniach norweskiego napastnika asystował Belg Kevin De Bruyne.
Manchester United również awansował w środku tygodnia do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Pokonał na wyjeździe Nottingham Forest 1:0.
Trzeci w tabeli Arsenal Jakuba Kiwiora (58 pkt) dopiero w poniedziałek wieczorem zmierzy się na wyjeździe z zamykającym tabelę beniaminkiem Sheffield United. W sobotnim meczu w Londynie Fulham - Brighton (3:0) od 78. minuty w ekipie gości zagrał Jakub Moder.