Efektowne zwycięstwo Manchesteru City. Haaland z hat-trickiem

02/09/2023, 20:11 GMT+2

Manchester City jako jedyna drużyna Premier League nadal może pochwalić się kompletem zwycięstw w nowym sezonie angielskiej ekstraklasy. W sobotę obrońcy tytułu pokonali na własnym terenie Fulham 5:1 w ramkach 4. kolejki rozgrywek. Trzy bramki zdobył niezawodny Norweg Erling Haaland, nowy lider klasyfikacji strzelców.

Tarcza Wspólnoty. Manchester City - Arsenal (Getty Images)

Haaland swój występ zaczął od asysty. To po jego podaniu w 31. minucie prowadzenie gospodarzom dał Argentyńczyk Julian Alvarez. Dwie minuty później londyńczycy niespodziewanie wyrównali za sprawą Amerykanina Tima Reama, ale później na boisku dominowali The Citizens.

Hat-trick Haalanda

Tuż przed przerwą na 2:1 trafił Holender Nathan Ake, a w drugiej połowie klasycznego hat-tricka skompletował Haaland. Na listę strzelców wpisał się w 58. minucie, 70. oraz w doliczonym przez sędziego czasie gry. Drugą z bramek zdobył z rzutu karnego.

Erling Haaland

Manchester City prowadzi w tabeli. Jako jedyny ma komplet punktów. Na drugim miejscu z dwoma oczkami straty jest Tottenham Hotspur. Londyńczycy wygrali na wyjeździe z beniaminkiem Burnley 5:2, a w ich szeregach hat-trickiem popisał się Koreańczyk Heung-Min Son.
W klasyfikacji strzelców prowadzi Haaland z dorobkiem sześciu goli.