Premier League 2023/24: Liverpool pokonał Sheffield United w 31. kolejce

Akt. 04/04/2024, 23:00 GMT+2

Piłkarze Liverpoolu wygrali na własnym stadionie z Sheffield United 3:1 (1:0) w meczu 31. kolejki Premier League. Dzięki zwycięstwu zawodnicy The Reds powrócili na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Liverpool FC - Manchester City w 28. kolejce Premier League (źr. Getty Images)

W czwartkowym spotkaniu faworyt mógł być tylko jeden. Dość powiedzieć, że na Anfield Road doszło do starcia pierwszej z ostatnią drużyną tabeli przed startem 31. kolejki Premier League.

Fatalny błąd bramkarza, a następnie samobój

Walczący o mistrzostwo Anglii Liverpool od początku był stroną przeważającą. Prowadzenie zawdzięcza jednak kuriozalnej pomyłce golkipera SheffieldIvo Grbicia.
Tuż po upływie pierwszego kwadransa Chorwat chciał wybić piłkę daleko od własnej bramki. Pech chciał, że trafił prosto w naciskającego go Darwina Nuneza, a futbolówka, zamiast polecieć na połowę gospodarzy, wylądowała w siatce gości.
Do przerwy podopieczni Juergena Kloppa mieli ponad 80 procent posiadania piłki, a w statystyce oddanych strzałów prowadzili 14:3. Co ważne, nie przełożyło się to na kolejne gole, zatem po pierwszej połowie było tylko 1:0.
Gdy wydawało się, że Liverpool mocniej zaatakuje w drugiej części, przeciwnicy nieoczekiwanie doprowadzili do wyrównania.
W 58. minucie Gustavo Hamer zagrał głową w pole bramkowe, a Conor Bradley interweniował tak pechowo, że pokonał własnego bramkarza.

Liverpool pokazał klasę w końcówce

Gospodarze do końca walczyli o zmianę niekorzystnego rezultatu. Ta sztuka udała im się w 76. minucie. Bohaterem został Alexis Mac Allister, który kapitalnie huknął z dystansu, całkowicie zaskakując Grbicia.
Rezultat na 3:1 ustalił wprowadzony z ławki rezerwowych Holender Cody Gakpo.
Dzięki zwycięstwu The Reds mają 70 punktów i są liderem tabeli Premier League. Drugie miejsce zajmuje Arsenal (68), a trzeci jest Manchester City (67).

Liverpool - Sheffield United 3:1 (1:0)

Bramki: Nunez (17.), Mac Allister (76.), Gakpo (90.) - Bradley (58., sam.).