Premier League. Liverpool pokonał Brighton w spotkaniu 30. kolejki

Akt. 31/03/2024, 19:35 GMT+2

Walczący o mistrzostwo Anglii Liverpool pokonał Brighton Hove & Albion 2:1 w spotkaniu 30. kolejki Premier League. Dobry mecz w barwach gości rozegrał reprezentant Polski Jakub Moder.

Liverpool FC - Manchester City w 28. kolejce Premier League (źr. Getty Images)

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla Brighton. Już w 2. minucie do siatki trafił Danny Welbeck, który oddał precyzyjny strzał niemal z linii pola karnego. W tej sytuacji zaspała cała obrona Liverpoolu, a zwłaszcza Virgil van Dijk.
The Reds musieli trochę poczekać na wyrównanie. W 27. minucie swoje zrobił Luis Diaz, który po rozegraniu rzutu rożnego trafił do bramki z bliskiej odległości.

Liverpool – Brighton: gol Salaha, dobry Moder

Po zmianie stron kapitalne podanie Alexisa Mac Allistera na gola zamienił Mohamed Salah i było 2:1.
Z kolei w 70. minucie drugiego gola mógł strzelić Diaz, ale został złapany na minimalnym spalonym.

Mohamed Salah strzelił gola na 2:1 dla Liverpoolu

Zwłaszcza w pierwszej odsłonie dobrze zaprezentował się Jakub Moder. Polak i Simon Adingra zostali ustawieni tuż za napastnikiem. Tym samym reprezentant Polski miał więcej okazji, by uczestniczyć w akcjach zespołu i pokazać się z bardziej ofensywnej strony. W drugiej połowie, gdy przewaga Liverpoolu wzrosła, był już mniej widoczny.
Dzięki wygranej Liverpool awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Wyprzedzić mógł go dotychczasowy lider Arsenal, który grał później na wyjeździe z broniącym tytułu Manchesterem City, ale spotkanie zakończyło się remisem. Kanonierzy tracą do The Reds dwa punkty, a The Citizens trzy.