Premier League 2022/23. Arsenal - Leeds United. Wynik i relacja

01/04/2023, 18:55 GMT+2

Nie ma mocnych na Arsenal, który wygrał siódmy mecz z rzędu. W sobotę pokonał na własnym boisku Leeds United 4:1 i odskoczył goniącemu go Manchesterowi City na osiem punktów. Dwa gole dla Kanonierów strzelił powracający do wyjściowego składu Gabriel Jesus. Jakub Kiwior przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych Arsenalu.

Gabriel Jesus (z prawej) strzelił dwa gole w meczu z Leeds United

Wcześniej w sobotę Manchester City w szlagierze kolejki wysoko wygrał u siebie z Liverpoolem 4:1. Po ostatnim gwizdku The Citizens zbliżyli się do prowadzącego w tabeli Arsenalu na pięć punktów i czekali na to, co w swoim meczu zrobią Kanonierzy.
Na zwycięstwo The Citizens gracze prowadzeni przez Mikela Artetę odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób.
Wynik starcia z Leeds United Arsenal otworzył w 35. minucie Gabriel Jesus. Brazylijczyk chwilę wcześniej był faulowany w polu karnym przez byłego gracza Kanonierów Luke'a Aylinga. Poszkodowany Brazylijczyk postanowił sam oddać strzał z jedenastu metrów i zrobił to skutecznie.
Kolejne gole po przerwie
Na kolejne gole kibice musieli poczekać do drugiej połowy. Na 2:0 podwyższył tuż po przerwie Ben White trafiając z bliska po idealnym podaniu Gabriela Martinellego.
W 55. minucie Arsenal zdobył trzecią bramkę. Po raz drugi tego dnia bramkarza Leeds pokonał Gabriel Jesus. Napastnik uczcił tym samym powrót do wyjściowego składu. W poprzednich dwóch meczach ligowych wchodził z ławki rezerwowych, a wcześniej długo leczył uraz kolana.
Chyba nieco uśpieni pewnym prowadzeniem gospodarze dali się zaskoczyć w 76. minucie. Strzałem zza pola karnego Aarona Ramsdale'a pokonał Rasmus Kristensen. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od Ołeksandra Zinczenkę.
Ostatnie słowo należało jednak do Kanonierów. W samej końcówce wynik meczu ustalił Granit Xhaka. Arsenal wygrał z Leeds United 4:1 i nad drugim w tabeli Manchesterem City ma osiem punktów przewagi, ale i jeden mecz rozegrany więcej.
Arsenal - Leeds United 4:1 (1:0)
Bramki: Gabriel Jesus 35' (z karnego), 55', White 47', Xhaka 84' - Kristensen 76'