Kiwior z pierwszym golem w Premier League. Arsenal zakończył sezon zwycięstwem

Jacek Cychol

28/05/2023, 20:36 GMT+2

Arsenal w niedzielę rozbił przed własną publicznością Wolverhampton Wanderers 5:0 w ostatniej, 38. kolejce Premier League. Efektowny wynik ustalił Jakub Kiwior, który kilkanaście minut przed końcem meczu zdobył swoją pierwszą bramkę w angielskiej ekstraklasie.

Premier League. Mecz Arsenal – Manchester City

Kanonierzy przegrali w tym sezonie wyścig o mistrzostwo Anglii z Manchesterem City, zaliczając zbyt wiele potknięć w minionych tygodniach. W ostatniej serii spotkań zajmujący drugą lokatę londyńczycy nie mieli już szans na dogonienie w tabeli obrońców tytułu. Na pocieszenie zgotowali jednak swoim kibicom widowiskowe zakończenie rozgrywek.

Kiwior przypieczętował zwycięstwo

Mecz z Wolverhampton Wanderers rozstrzygnął się tak naprawdę jeszcze przed przerwą. Gospodarze prowadzili dwoma golami przed upływem pierwszego kwadransa gry po dublecie Granita Xhaki. W pierwszej połowie wynik podwyższył jeszcze Bukayo Saka i goście nie mieli już większych szans na odwrócenie losów tej rywalizacji.
Kilkanaście minut po zmianie stron potwierdził to Gabriel Jesus, trafiając na 4:0. Końcowy rezultat ustalił natomiast Kiwior, który po raz kolejny dostał szansę występu w podstawowym składzie Arsenalu. Reprezentant Polski strzelił swojego premierowego gola na angielskich boiskach, najlepiej odnajdując się w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym. Uderzył bez przyjęcia i choć zaskoczony bramkarz miał piłkę na rękach, to nie zdołał już popisać się skuteczną interwencją.
Był to siódmy mecz Kiwiora dla londyńskiego klubu w Premier League. Reprezentacyjny obrońca trafił do Arsenalu w zimowym oknie transferowym z włoskiej Spezii Calcio za 25 milionów euro.
23-latek został szóstym Polakiem, który może pochwalić się golem w angielskiej ekstraklasie. Wcześniej dokonali tego Jan Bednarek, Mateusz Klich, Matty Cash, Marcin Wasilewski i Robert Warzycha.
Arsenal - Wolverhampton Wanderers 5:0 (3:0)
Bramki: Granit Xhaka (11., 14.), Bukayo Saka (27.), Gabriel Jesus (58.), Jakub Kiwior (78.).