Niespodziewany lider wciąż zadziwia. Szósta wygrana z rzędu

Akt. 23/09/2023, 17:24 GMT+2

Śląsk Wrocław nie zwalnia tempa. Piłkarze trenera Jacka Magiery pokonali u siebie Piasta Gliwice 1:0 (1:0) i była to już ich szósta kolejna wygrana w PKO BP Ekstraklasie.

Korona Kielce - Śląsk Wrocław w 1. kolejce sezonu 2023/2024 Ekstraklasy (Newspix)

Śląsk w poprzednim sezonie niemal cudem utrzymał się w ekstraklasie. Trener Magiera przejął zespół pod koniec rozgrywek, a prawdziwe owoce swojej pracy zbiera obecnie.

Hiszpański gol

Lech Poznań (3:1), Widzew Łódź (2:0), Pogoń Szczecin (2:0), Jagiellonia Białystok (2:1), Puszcza Niepołomice (3:1), Piast Gliwice (1:0) - seria ligowych zwycięstw Śląska może imponować, ale i zaskakiwać. Chyba nikt przed startem rozgrywek nie postawiłby na tak skuteczną grę wrocławian.
W pierwszej połowie sobotniego meczu Śląsk miał nieznaczną przewagę. Wrocławianie tylko trzykrotnie uderzali na bramkę rywali (Piast raz), ale to wystarczyło, by objąć prowadzenie.
W 41. minucie zobaczyliśmy piękną hiszpańską akcję. Erik Exposito wymienił podania z Matiasem Nahuelem, a ten pięknym technicznym strzałem z dystansu pokonał bramkarza. To jego drugi gol w sezonie.
To nie był koniec nieszczęść Piasta. W 42. minucie Arkadiusz Pyrka dostał żółtą kartkę po ostrym faulu, ale nic sobie z tego nie zrobił, bo trzy minuty później zobaczył kolejny kartonik, za co musiał opuścić boisko.

Nahuel Leiva cieszy sie z gola

Śląsk pozostał liderem

Niespodziewanie po zmianie stron inicjatywę mieli goście. Piłkarze trenera Aleksandara Vukovicia atakowali z animuszem, mimo że przecież grali w osłabieniu, ale byli nieskuteczni. Śląsk postawił na dowiezienie korzystnego wyniku i dopiął swego. W samej końcówce miejscowi mieli kilka wyśmienitych okazji na drugiego gola, ale wszystkie zmarnowali. W 96. minucie Exposito przestrzelił nawet rzut karny, trafiając w poprzeczkę.
Po tej wygranej Śląsk pozostał liderem ekstraklasy. WKS po dziewięciu meczach ma na koncie 19 pkt. Druga jest Jagiellonia (8 spotkań i 16 pkt), a trzecia Legia (6 meczów i 14 pkt).
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice 1:0 (1:0)
Bramka: Matias Nahuel (41).
Żółte kartki – Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński; Piast Gliwice: Arkadiusz Pyrka. Czerwona kartka za drugą żółtą – Pyrka (45+1).
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 17 902.
Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński - Martin Konczkowski, Aleks Petkow, Łukasz Bejger, Jegor Macenko (89. Aleksander Paluszek) – Burak Ince (63. Mateusz Żukowski), Patrick Olsen, Petr Schwarz, Peter Pokorny (84. Daniel Łukasik), Matias Nahuel (84. Piotr Samiec-Talar) - Erik Exposito.
Piast Gliwice: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Tomas Huk, Alexandros Katranis - Serhij Krykun (56. Gustaw Holubek), Michał Chrapek (78. Damian Kądzior), Thomas Hateley (56. Miłosz Szczepański), Grzegorz Tomasiewicz, Michael Ameyaw - Gabriel Kirejczyk (46. Jorge Felix).