Ruch Chorzów pokonał Piasta Gliwice w meczu 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy

01/03/2024, 23:09 GMT+1

Ruch Chorzów wygrał na Stadionie Śląskim z Piastem Gliwice 3:0 w drugim piątkowym meczu 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla gospodarzy było to dopiero drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie ligowym.

Piast Gliwice - Lech Poznań w 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy 2023/24 (Newspix)

Chorzowski beniaminek, zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli, czekał na drugie w tym sezonie ligowe zwycięstwo od 28 lipca, kiedy pokonał w... Gliwicach ŁKS Łódź 2:0.

Ruch zapracował na gola z Piastem

Szkoleniowiec gości Aleksandar Vuković mówił przed spotkaniem, że rywale grają z polotem. Pierwsza połowa to potwierdziła. Zespół trenera Janusza Niedźwiedzia atakował niemal cały czas i kilka razy mógł zdobyć bramkę.
W 11. minucie po strzale Juliusza Letniowskiego piłka odbiła się od słupka. Potem golkiper Piasta Karol Szymański obronił mocny strzał Miłosza Kozaka, a w 32. minucie uderzenie Daniela Szczepana z rzutu karnego i soczystą dobitkę Patryka Sikory.
Rozpędzeni gospodarze cieszyli się z prowadzenia chwilę później, kiedy Robert Dadok uderzeniem z linii pola karnego pokonał Szymańskiego, trafiając tuż przy słupku. Gliwiczanie na to wszystko odpowiedzieli tylko niecelnym centrostrzałem Grzegorza Tomasiewicza.

Ruch Chorzów rozbił Piasta Gliwice 3:0 w 23. kolejce

Rehabilitacja Szczepana z rzutu karnego

W przerwie trener gości zwiększył potencjał ofensywny swojej drużyny, wprowadzając na boisko Jorge Feliksa. Nadal jednak to rywale byli aktywniejsi i w 56. minucie prowadzili 2:0. Ponownie do rzutu karnego podszedł Szczepan i tym razem nie dał szans Szymańskiemu.
Po tej stracie goście z większym zapałem ruszyli do przodu. Strzałem z daleka próbował zaskoczyć Dante Stipicę Tomasiewicz. Kolejny powód do radości mieli tymczasem kibice Ruchu. Kapitan zespołu Sikora uderzeniem z narożnika pola karnego ulokował piłkę w okienku bramki przeciwnika.
Potem jeszcze w poprzeczkę trafił pomocnik chorzowian Filip Starzyński, a dobijający ten strzał Dadok trafił co prawda do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego.
Goście przyjechali do Chorzowa podbudowani wtorkową wygraną z mistrzem kraju Rakowem Częstochowa 3:0 w Pucharze Polski, ale w piątkowy wieczór mieli niewiele do powiedzenia w starciu z walczącym o utrzymanie Ruchem.
Bramki: 1:0 Robert Dadok (34.), 2:0 Daniel Szczepan (56. karny), 3:0 Patryk Sikora (66.).
Ruch Chorzów: Dante Stipica - Robert Dadok, Patryk Stępiński, Szymon Szymański, Josema - Miłosz Kozak (74. Filip Wilak), Juliusz Letniowski (74. Filip Starzyński), Patryk Sikora, Adam Vlkanova (83. Tomasz Foszmańczyk), Tomasz Wójtowicz (55. Mateusz Bartolewski) - Daniel Szczepan (74. Soma Novothny).
Piast Gliwice: Karol Szymański - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński (46. Miguel Munoz), Jakub Holubek - Serhij Krykun (64. Miłosz Szczepański), Patryk Dziczek (46. Jorge Felix), Michał Chrapek (64. Tihomir Kostadinov), Grzegorz Tomasiewicz, Michael Ameyaw (85. Piotr Liszewski) - Fabian Piasecki.