Radomiak oddał prowadzenie i pozbawił się szans na podium

Akt. 02/09/2023, 17:47 GMT+2

Radomiak Radom zremisował na własnym boisku z Piastem Gliwice 1:1 w siódmej kolejce PKO BP EKstraklasy. Ekipa z Mazowsza, tracąc prowadzenie, zmarnowała szansę na wskoczenie na ligowe podium.

Radomiak - Cracovia. Chico Ramos doznał poważnej kontuzji

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze. W czwartej minucie do "bezpańskiej" piłki w polu karnym dopadł Lisandro Semedo, jednak jego mocny strzał odbił Frantisek Plach. Za moment szansę na objęcie prowadzenia miał Piast, lecz Jorge Felix nie wykorzystał błędu gospodarzy przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego.
W 13. minucie Michael Ameyaw znalazł się w sytuacji sam na sam z Albertem Posiadałą, który dobrze skrócił kąt i nogą obronił strzał zawodnika Piasta. Szansę na gola miał jeszcze Jorge Felix, ale jego dobitka była niecelna.
Potem obydwa zespoły przeprowadziły kilka niezłych akcji, ale żadna z nich nie zakończyła się bramką. Najbliżej powodzenia był w 40. minucie Ameyaw, który po serii dryblingów w polu karnym oddał groźny strzał odbity przez Posiadałę nogą.
Bramkarz Radomiaka uratował swój zespół przed stratą gola w 44. minucie, gdy efektowną paradą obronił strzał głową Jakuba Czerwińskiego. Za chwilę, w ogromnym zamieszaniu w polu karnym Radomiaka, Jorge Felix nie trafił dobrze w piłkę.

Gole po przerwie

W drugiej połowie odważniej zaatakowali radomianie i w 54. minucie objęli prowadzenie. Dawid Abramowicz dośrodkował z lewego skrzydła, a Pedro Henrique strzałem głową posłał piłkę do siatki.
Chwilę później wynik mógł podwyższyć Lisandro Semedo, który ograł Czerwińskiego, lecz gdy miał już przed sobą tylko Placha, oddał fatalny, niecelny strzał.
W 71. minucie Mateusz Cichocki trafił łokciem w twarz wyskakującego do pojedynku główkowego Jorge Feliksa i arbiter - po obejrzeniu zdarzenia na monitorze - podyktował rzut karny. Ponieważ etatowy wykonawca jedenastek w Piaście Patryk Dziczek został chwilę wcześniej zmieniony, rzut karny pewnym strzałem wykorzystał Michał Chrapek. Dla Piasta była to czwarta jedenastka wykorzystana w tym sezonie.
Obydwa zespoły do końca walczyły o zwycięstwo, jedni i drudzy mieli okazje, aby przechylić szalę na swoja stronę, ale gole już nie padły. Dla Piasta był to już piąty remis w tym sezonie, dla Radomiaka pierwszy.
Radomiak plasuje się na czwartym, a Piast na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli.