Wielkie emocje i sześć goli w Szczecinie. Ruch i Zagłębie też trafiały

Akt. 08/12/2023, 22:40 GMT+1

W piątek rozegrano dwa pierwsze mecze 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W Szczecinie Pogoń po niesamowitej końcówce spotkania tylko zremisowała z Wartą Poznań 3:3. Z kolei w starciu Ruchu Chorzów z Zagłębiem Lubin padł wynik 2:2.

Warta Poznań – Pogoń Szczecin w 1. kolejce Ekstraklasy (Newspix)

Pogoń w ostatnich trzech meczach ligowych ugrała zaledwie punkt, ale Warta miała identyczny bilans. Oba zespoły chciały się przełamać. Piątkowa konfrontacja wydawała się do tego idealną okazją.

Grad goli w Szczecinie

Przed meczem trudno było wskazać faworyta. Wydawało się jednak, że grająca u siebie Pogoń będzie strona atakującą, a Warta skupi się raczej na defensywie. Tymczasem przyjezdni bardzo szybko zaskoczyli rywali. Już w 9. minucie poznaniacy ruszyli do przodu, a gola głową strzelił Maciej Żurawski, który trafił do Warty z Pogoni.
Po tym trafieniu gospodarze przejęli inicjatywę. Mieli kilka świetnych okazji, ale razili nieskutecznością (m.in. w poprzeczkę trafił Efthymios Kolouris).
Co nie udało się Portowcom do przerwy, przyniosło efekt po zmianie stron. W 50. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Mariusz Folnarczyk, piłka po rykoszecie całkowicie zmyliła bramkarza i wpadła do siatki. Miejscowi poszli za ciosem. 11 minut później doprowadzili do straty przeciwników przed własnym polem karnym, Kamil Grosicki mocno dośrodkował, a interweniujący Jakub Bartkowski skierował piłkę do własnej bramki.
To nie był koniec emocji w Szczecinie. W 78. minucie Grosicki już nie bawił się w podawanie, tylko strzelił przy słupku nie do obrony.

Twarda walka w meczu Pogoń - Warta

W tym momencie chyba nikt nie przypuszczał, że Warta może jeszcze odrobić straty. Tymczasem najpierw trafił Dimitros Stavropoulos, a następnie do wyrównania po składnej akcji zespołowej doprowadził w 91. minucie Kajetan Szmyt. 3:3 - takim wynikiem zakończyło się to niesamowite spotkanie.

Ruch dogonił Zagłębie

W drugim piątkowym meczu Ruch Chorzów zremisował na Stadionie Śląskim z Zagłębiem Lubin 2:2. Lepiej spotkanie zaczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie w 9. minucie po golu Dawida Kurminowskiego. Na 2:0 w drugiej połowie podwyższył Kacper Chodyna.
Niebiescy nie zamierzali się poddawać i ambitnie walczyli o zmianę wyniku. Gola kontaktowego w 78. minucie strzelił ramieniem rezerwowy Michał Feliks, a cztery minuty później wyrównał uderzeniem z linii pola karnego Juliusz Letniowski.
(dasz/po)
Pogoń Szczecin - Warta Poznań 3:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Maciej Żurawski (9), 1:1 Mariusz Folnarczyk (50), 2:1 Jakub Bartkowski (61 - gol samobójczy), 3:1 Grosicki (78), 3:2 Stavropoulos (82), 3:3 Szmyt (90+1).
Ruch Chorzów - KGHM Zagłębie Lubin 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Dawid Kurminowski (9-głową), 0:2 Kacper Chodyna (50), 1:2 Michał Feliks (78), 2:2 Juliusz Letniowski (82).