Zagłębie Lubin pewnie pokonało Stal Mielec

Akt. 19/05/2023, 20:32 GMT+2

Czwarte z rzędu zwycięstwo Zagłębia Lubin stało się faktem. Zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika pewnie pokonał u siebie Stal Mielec 2:0 w spotkaniu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa (źródło: Newspix)

Przed piątkowym meczem Stal potrzebowała jednego punktu, by zapewnić sobie utrzymanie. Dlatego mielczanie jechali do Lubina ze sporymi nadziejami. Jednak Zagłębie, które wygrało trzy ostanie mecze ligowe, sprostało roli faworyta.

Dominacja Zagłębia

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy niemal od początku próbowali zagrozić bramce Stali. Groźnie uderzali Tornike Gaprindaszwili i Bartosz Kopacz, jednak Bartosz Mrozek był na posterunku. Gdyby nie on, to Zagłębie mogło prowadzić minimum dwoma golami.
W 33. minucie bramkarz ekipy z Mielca nie miał już nic do powiedzenia. Po małym zamieszaniu poprzedzonym dośrodkowaniem z rzutu rożnego, w polu karnym najlepiej odnalazł się wspomniany Gaprindaszwili, który pewnym strzałem z kilku metrów dał prowadzenie lubinianom.
Natomiast tuż przed przerwą Zagłębie przeprowadziło kontrę, którą celnym uderzeniem tuż przy słupku wykończył Dawid Kurminowski.
Stal nie miała praktycznie nic do powiedzenia.

Pełna kontrola

Po zmianie stron działo się zdecydowanie mniej. Zagłębie spokojnie kontrolowało wydarzenia na boisku, a rywale wcale nie kwapili się do ataku.
Dopiero w 82. minucie raz jeszcze musiał wykazać się Mrozek. Najpierw odbił piłkę po strzale Kacpra Chodyny, a po chwili skutecznie interweniował przy dobitce Tomasza Pienki.
Tym samym zespół Waldemara Fornalika zainkasował kolejne trzy punkty i przynajmniej na chwilę awansował na 7. miejsce w tabeli. Stal znajduje się na 13. miejscu, a za tydzień podejmie Wartę Poznań.