Pogoń Szczecin - Stal Mielec: wynik i relacja z meczu - PKO Ekstraklasa

22/04/2023, 22:06 GMT+2

To był mecz godny PKO Ekstraklasy. W spotkaniu 29. kolejki Pogoń Szczecin, mimo chwilowych problemów w drugiej połowie, pokonała na własnym stadionie Stal Mielec 4:2. Dla Portowców było to trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu.

Pogoń Szczecin walczy o podium ekstraklasy

Sobotni mecz był dla obu ekip niezwykle istotny. W przypadku zwycięstwa gospodarze, przynajmniej do poniedziałkowego starcia Lecha Poznań, mogli awansować na trzecie miejsce w tabeli. Mielczanie są z kolei zamieszani w walce o utrzymanie i każdy punkt był dla nich na wagę złota.

Emocje od pierwszego gwizdka

W spotkanie zdecydowanie lepiej weszli szczecinianie. Już w piątej minucie arbiter Piotr Lasyk podyktował rzut karny dla Pogoni, który na gola, swojego 11. w tym sezonie, zamienił Kamil Grosicki.
Pół godziny później sytuacja się odwróciła, bo jedenastkę otrzymali goście. Stal nie wykorzystała jednak znakomitej okazji, ponieważ Maciej Domański trafił tylko w słupek.
Co gorsza, w końcówce pierwszej połowy na strzał zdecydował się Grosicki, a piłka po odbiciu od Mateusza Matrasa zatrzepotała w siatce bramki bronionej przez Bartosza Mrozka. Do przerwy było 2:0.
W drugiej połowie emocji wcale nie było mniej, a w 56. minucie kibice byli świadkami trzeciego karnego tego dnia. Skutecznym egzekutorem był Sebastian Kowalczyk, a gospodarze mieli już trzy gole przewagi.
Szczęśliwie dla losów rywalizacji, ekipa z Podkarpacia nie załamała się niekorzystnym ze swojej perspektywy rezultatem. Kwadrans po przerwie dystans do rywali zmniejszył Domański, a kilka minut później goście złapali kontakt po golu Estończyka Rauno Sappinena.
Na więcej Stali nie było już jednak stać, a wynik na 4:2, po cudownej asyście Grosickiego zewnętrzną częścią stopy, ustalił Pontus Almqvist.
Dzięki wygranej Pogoń awansowała na trzecie miejsce w tabeli (50 pkt). Stal zajmuje 11. lokatę (35 pkt).
Pogoń Szczecin - Stal Mielec 4:2 (2:0)
Bramki: Grosicki (5. z rzutu karnego), Matras (45., samobój), Kowalczyk (56. z rzutu karnego), Almqvist (75.) - Domański (60.), Sappinen (68.).