Motor Lublin i Arka Gdynia w finale baraży o awans do PKO BP Ekstraklasy

30/05/2024, 22:54 GMT+2

Piłkarze Motoru Lublin i Arki Gdynia zmierzą się w finale baraży o awans do PKO BP Ekstraklasy. W czwartkowych półfinałach ci pierwsi pokonali po rzutach karnych Górnik Łęczna, ekipa z Trójmiasta zaś ograła Odrę Opole 4:2.

Arka z Pucharem Polski

W Lublinie gole nie padły ani w 90 minutach, ani w dodatkowych 30, choć gospodarze mieli przed przerwą rzut karny. Strzał Piotra Ceglarza obronił jednak bramkarz Górnika Maciej Gostomski.
Sprawę awansu do finału rozstrzygnął konkurs jedenastek, które lepiej wykonywali gracze Motoru. Wygrali serię 4-2.

Opóźniony mecz w Gdyni

Z powodu przedłużonej rywalizacji drugi półfinał, w Gdyni, zaplanowany na godzinę 20.30, rozpoczął się z 10-minutowym opóźnieniem.
Gospodarze przegrywali po golu w 35. minucie Jiri Pirocha, ale jeszcze w pierwszej połowie odpowiedzieli trafieniami Michała Boreckiego i Karola Czubaka.
Po przerwie gości z Opola pogrążyła samobójcza bramka Jakuba Szreka, a wynik na 4:1 w minucie 83. podwyższył Olaf Kobacki. Dla Odry trafił jeszcze w samej końcówce Piroch. Skończyło się zwycięstwem Arki 4:2.

Piłkarze Arki Gdynia mieli powody do radości

Finał baraży w Gdyni (Arka zajęła trzecie miejsce w tabeli, stąd przywilej gry u siebie, Motor był czwarty) zaplanowano na niedzielę.
Wcześniej awans do PKO BP Ekstraklasy wywalczyli zawodnicy Lechii Gdańsk, którzy wygrali pierwszoligowe rozgrywki, oraz GKS-u Katowice.