Leo Messi strzelił dwa gole, Inter Miami pokonał Nashville SC

21/04/2024, 10:15 GMT+2

Leo Messi na dobre zapomniał o kontuzji i imponuje formą. W sobotę strzelił dwa gole i zanotował asystę, a jego Inter Miami pokonał w MLS Nashville SC 3:1.

Messi wrócił do treningów w Interze Miami

Od połowy marca do początku kwietnia argentyński mistrz świata leczył kontuzję mięśniową, ale kiedy już wrócił na boisko, wygląda znakomicie. W trzech meczach strzelił dwa gole i dorzucił dwie asysty, a w sobotę było jeszcze lepiej.

Messi strzela, Inter Miami liderem

Ekipa z Florydy przegrywała od drugiej minuty, ale później Messi postanowił sprawę załatwić niemal w pojedynkę. Wyrównał strzałem z bliskiej odległości już niespełna dziesięć minut później, a jeszcze przed przerwą idealnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Sergio Busquetsa. Inter już prowadził.
Kropkę nad i Messi postawił w końcówce spotkania, wykorzystując rzut karny.
Inter Miami po 10 kolejkach jest liderem Konferencji Wschodniej MLS. Messi w dziewięciu meczach obecnego sezonu we wszystkich rozgrywkach strzelił dziewięć goli i dorzucił pięć asyst.