New England Revolution - Inter Miami. Lionel Messi strzelił dwa gole i zanotował dwie asysty w meczu MLS

28/04/2024, 13:40 GMT+2

Piłkarze Interu Miami wygrali na wyjeździe z New England Revolution 4:1 w sobotnim meczu MLS. Bohaterem starcia został Lionel Messi, który miał udział przy każdym golu strzelonym tego dnia przez gości.

Messi wrócił do treningów w Interze Miami

Spotkanie w Foxborough rozpoczęło się w wymarzony sposób dla gospodarzy. Nie minęło bowiem 40 sekund, a na listę strzelców wpisał się Tomas Chancalay, zapewniając swojej ekipie prowadzenie.

Messi lepszy od byłego bramkarza Widzewa

Później inicjatywa należała już wyłącznie do gości, a pierwsze skrzypce w drużynie z Florydy grał Messi.
Argentyński mistrz świata z 2022 roku jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania, a w 68. minucie trafił na 2:1, pokonując w sytuacji sam na sam Słowaka Henricha Ravasa, golkipera Widzewa Łódź w latach 2022-2024.
W końcówce były piłkarz Barcelony oraz PSG - w obecności 65 tysięcy kibiców na trybunach - błysnął jeszcze dwiema asystami. Najpierw przy bramce Benjamina Cremaschiego, a następnie Luisa Suareza.
Messi w tym sezonie MLS ma na koncie dziewięć goli i siedem decydujących podań.
To pierwszy zawodnik w historii ligi, który w pierwszych siedmiu spotkaniach nowej kampanii uzyskał 16 punktów w tzw. klasyfikacji kanadyjskiej.
Inter z dorobkiem 21 punktów jest liderem tabeli Konferencji Wschodniej. Zespół z Massachusetts zajmuje ostatnie, 15. miejsce (4 pkt).

New England Revolution - Inter Miami 1:4 (1:1)

Bramki: Chancalay (1.) - Messi (32., 68.), Cremaschi (83.), Suarez (89.).