Niepokój w Miami. Messi nie dokończył meczu ligowego

21/09/2023, 08:17 GMT+2

To był słodko-gorzki wieczór Interu Miami. Choć ekipa z Florydy pewnie wygrała z Toronto FC 4:0, to z powodu urazu boisko przedwcześnie musiał opuścić Lionel Messi.

Leo Messi odbył pierwszy trening w Interze Miami

Spotkanie na DRV PNK Stadium w Fort Lauderdale było prawdziwym popisem Interu. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po bramce Facundo Fariasa, a finalnie triumfowali aż 4:0 po tym, jak w drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Robert Taylor (dwukrotnie) oraz Benjamin Cremaschi.
Zespół z Florydy okupił jednak zwycięstwo urazem mistrza świata z Kataru. Messi, wracający do rozgrywek po przeszło dwóch tygodniach w związku z przerwą reprezentacyjną, opuścił boisko już w 37. minucie.

Lionel Messi przedwcześnie musiał zejść z boiska

Messi podzielił los Alby

Jak informuje "Marca", Argentyńczyk sam poprosił o zmianę z uwagi na uraz mięśniowy. Co więcej, chwilę wcześniej - z tego samego powodu - z murawy musiał zejść także inny były gracz Barcelony Jordi Alba. Ich miejsce zajęli odpowiednio Taylor i Noah Allen.
- Nie ma szans, aby obaj zagrali w niedzielę. Myślę jednak, że ich kontuzje nie są poważne i wynikają ze zmęczenia - podkreślił na konferencji prasowej trener Interu Gerardo Martino, wykluczając występ obu zawodników w najbliższym starciu z Orlando City (25 września, 1.30).
W tabeli Konferencji Wschodniej MLS ekipa z Miami plasuje się na 13. miejscu z dorobkiem 31 punktów. Do ostatniej lokaty gwarantującej grę w fazie play-off - zajmowanej obecnie przez DC United Mateusza Klicha - traci pięć oczek.