Świderski błysnął, zasłużył na tron i koronę. "Król Karol"

Akt. 05/10/2023, 11:28 GMT+2

Karol Świderski potwierdził znakomitą dyspozycję za oceanem. Napastnik reprezentacji Polski zdobył dwie bramki, a jego zespół Charlotte FC pokonał Toronto FC 3:0. Tytuł najlepszego piłkarza meczu trafił w odpowiednie ręce.

Lewandowski, Świderski i Zieliński o meczu z Czechami

Świderski wpisał się na listę strzelców dwukrotnie z rzutu karnego. W ósmej minucie oraz w doliczonym czasie pierwszej połowy. Pierwsza jedenastka została podyktowana za faul na Kamilu Jóźwiaku.

Zapisał się w historii

Co ciekawe, to były niemal dwa bliźniaczo podobne strzały. Polski snajper wybierał ten sam prawy dolny róg bramkarza. Jak poinformowano w mediach społecznościowych Charlotte FC, Świderski został 10. piłkarzem w historii ligi MLS z co najmniej 10 golami w dwóch pierwszych sezonach. Aktualnie ma koncie 11 bramek. Forma napastnika (cztery gole w czterech ostatnich meczach) może cieszyć nowego selekcjonera reprezentacji Polski Michała Probierza.

Ozdobą meczu i być może całego miesiąca w lidze MLS był gol, który ustalił wynik meczu na 3:0. Ekwilibrystycznym, niecodziennym uderzeniem piętą popisał się w 56. minucie Brecht Dejaegere, a nie mniej urodziwą asystę przy trafieniu Belga zaliczył Świderski, któremu podawał rozgrywający całe spotkanie Jóźwiak.
26-letni napastnik reprezentacji Polski był na boisku do 79. minuty. Po meczu zasiadł na specjalnym tronie, przymierzył koronę, pozował do zdjęć z fanami i podpisywał autografy. "Król Karol - piłkarz meczu" - napisano w mediach społecznościowych klubu.
Ekipa Charlotte FC przerwała serię sześciu meczów bez zwycięstwa. Ma za sobą 31 spotkań i zajmuje 13. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej - trzecie od końca - z dorobkiem 36 punktów. Toronto FC jest na ostatniej pozycji z 22 pkt.