Niesamowity powrót młodych Irańczyków. Zawstydzili rówieśników z Brazylii

11/11/2023, 17:12 GMT+1

Piłkarze reprezentacji Iranu pokonali Brazylię 3:2, choć do przerwy przegrywali 0:2 w meczu grupy C mistrzostw świata do lat 17. To największa do tej pory sensacja w turnieju rozgrywanym w Indonezji.

Polacy w mistrzostwach Europy do lat 17 (źródło: Getty Images)

Ekipa Canarinhos, broniąca tytułu sprzed czterech lat, jest jednym z głównych faworytów imprezy, ale niespodziewanie potknęła się już na pierwszej przeszkodzie.
Bolesnej porażki długo jednak nic nie zapowiadało. Brazylijczycy objęli prowadzenie w 28. minucie po golu Rayana Vitora, a przed przerwą samobójczą bramkę zdobył Abolfazl Zamani. Było 2:0.

Irańczycy wzięli się do pracy

Młodzi Irańczycy, mimo wciąż wyraźnej dominacji rywali, wzięli się ostro do pracy. W minucie 54. trafił Yaghoob Barajeh, a to był dopiero początek niesamowitej pogoni.

Yaghoob Barajeh cieszy się po golu

W 69. minucie wyrównał Kasra Taheri, a cztery minuty później zwycięskiego gola - jak się później okazało - wbił Esmaeil Gholizadeh. To jedna z największych niespodzianek w historii mundialu do lat 17.
W drugim sobotnim spotkaniu grupy C Anglicy rozbili kadrę Nowej Kaledonii aż 10:0.
W MŚ do lat 17 rywalizują 24 drużyny, w tym Polska, która w sobotę na inaugurację przegrała z Japonią 0:1. Awans do 1/8 finału uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdej z sześciu grup oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.