Sensacyjna porażka Niemek. Przesądził gol w siódmej minucie doliczonego czasu gry

Akt. 30/07/2023, 16:31 GMT+2

Reprezentacja Niemiec poniosła pierwszą porażkę w tegorocznych mistrzostwach świata kobiet w piłce nożnej. W niedzielę aktualne wicemistrzynie Europy niespodziewanie uległy Kolumbii 1:2. Tego samego dnia awans do fazy pucharowej mundialu zapewniły sobie Szwajcaria oraz Norwegia.

Finał ME kobiet: Anglia - Niemcy

Niemki bez wątpienia były faworytkami starcia na Sydney Football Stadium. W pierwszej kolejce podopieczne Martiny Voss-Tecklenburg rozbiły Maroko aż 6:0 i liczyły, że w meczu z Kolumbią przypieczętują awans do 1/8 finału.
Ekipa z Ameryki Południowej postawiła jednak rywalkom bardzo trudne warunki, a kilka minut po przerwie na sensacyjne prowadzenie wyprowadziła ją 18-letnia Linda Caicedo.
W końcówce wicemistrzynie Starego Kontynentu zaatakowały odważniej, co przyniosło efekt w postaci gola Alexandry Popp z rzutu karnego. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, zwycięską bramkę w 97. minucie uderzeniem głową zdobyła Manuela Venegas i po dwóch seriach gier to Kolumbijki mają na koncie komplet sześciu punktów.

Historyczny triumf i rozstrzygnięcia w grupie A

Na przeciwnym biegunie są z kolei reprezentantki Korei Południowej, które uległy Marokankom 0:1. Trafienie dla zawodniczek z Afryki, na wagę historycznego, pierwszego zwycięstwa w MŚ, zanotowała Ibtissam Jraidi.
- Jesteśmy przeszczęśliwe, że nasze wysiłki się opłaciły. To zwycięstwo jest dla Maroka i Arabów. To efekt naszej ciężkiej pracy - cieszyła się inna piłkarka triumfatorek Nouhaila Benzina, która jako pierwsza gra w mistrzostwach świata w islamskim nakryciu głowy - hidżabie.
W niedzielę zakończono też zmagania w grupie A. W równolegle toczonych spotkaniach Norwegia rozgromiła Filipiny 6:0, a Nowa Zelandia zremisowała ze Szwajcarią 0:0.
Finalnie pierwsze miejsce w tabeli zajęły Szwajcarki, które zgromadziły pięć punktów i nie straciły ani jednego gola. Norweżki oraz Nowozelandki uzbierały o jedno oczko mniej, ale lepszy bilans bramek miała ekipa ze Skandynawii i to ona zagra w 1/8 finału.
W turnieju rywalizują 32 drużyny. Do fazy pucharowej awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej z ośmiu grup. Finał zaplanowano na 20 sierpnia w Sydney.