Dwa kolejne zespoły w ćwierćfinałach. Francuzki nie dały szans

Akt. 08/08/2023, 17:36 GMT+2

Po raz pierwszy w historii Kolumbia zagra w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw świata kobiet. W meczu o tę fazę imprezy w Australii i Nowej Zelandii zawodniczki z Ameryki Południowej pokonały Jamajki 1:0. Francuzki bezapelacyjnie wyeliminowały Marokanki (4:0). Ćwierćfinały zaplanowano na piątek i sobotę.

Piłka nożna kobiet. Szwecja-USA. Gol Szwedek na 2:0

Już po pierwszej połowie wtorkowego spotkania Trójkolorowe prowadziły 3:0 po bramkach Kadidiatou Diani, Kenzy Dali i Eugenie Le Sommer, która w drugiej połowie ustaliła wynik meczu na 4:0. Francuzki w meczu o półfinał zmierzą się z Australijkami i to starcie zapowiada się jako najbardziej interesujące.
Kolumbijki, które po raz pierwszy znalazały się w tej fazie, zagrają z Angielkami. Awans do najlepszej ósemki zapewniła im w 61. minucie Catalina Usme.
W innych meczach ćwierćfinałowych Hiszpanki zmierzą się z Holenderkami, a Japonki - ze Szwedkami.
W 1/8 finału po porażce w rzutach karnych ze Szwecją odpadły Amerykanki, które wygrały dwie poprzednie edycje MŚ w 2019 i 2015 roku.