Mecze towarzyskie przed Euro. Wygrana Anglii, remis Niemiec: wyniki i relacje

Akt. 03/06/2024, 23:20 GMT+2

Przygotowująca się do startu w mistrzostwach Europy reprezentacja Anglii pokonała na St. James' Park w Newcastle Bośnię i Hercegowinę 3:0. Z kolei gospodarze zbliżającej się imprezy – Niemcy – zremisowali bezbramkowo w Norymberdze z Ukrainą.

Mecz Ukraina - Anglia w eliminacjach Euro 2024

Anglia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w 2024 roku. Momentami nie wszystko wyglądało jak trzeba, ale ostatecznie udało się nie zawieść 50 tysięcy fanów na trybunach.

Gole Anglików po przerwie

Po niepewnej grze w pierwszych 45 minutach gospodarze ruszyli do ataku. W 60. minucie pierwszego gola strzelił z rzutu karnego Cole Palmer. Dwie minuty później na murawie pojawił się Harry Kane, wnosząc do gry Anglików wiele blasku.
W 85. minucie ładnym strzałem na 2:0 podwyższył Trent Alexander-Arnold, a w 89. wynik ustalił sam Kane.
Selekcjoner Gareth Southgate z przebiegu gry powinien być zadowolony, choć można mieć wątpliwości, czy mecz pomógł mu w podjęciu wszystkich decyzji personalnych. W ostatnim spotkaniu towarzyskim przed Euro Anglicy zmierzą się w piątek z Islandią.

Niemców zawiodła skuteczność

Choć Niemcy gola nie strzelili, dominowali już od pierwszej połowy spotkania z Ukrainą. Przed przerwą najlepszych sytuacji nie wykorzystali Ilkay Guendogan i Jamal Musiala. Goście skupili się na obronie, ale też potrafili wyprowadzać groźne kontrataki.
W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Gospodarze Euro mieli dużą przewagę, ale musieli być czujni na wypadek szybkich akcji rywali. Goście z kolei mogli liczyć na świetnie dysponowanego w bramce Anatolija Turbina. Okazji bramkowych dla Niemców nie brakowało i właśnie to pozostaje dla nich największym pocieszeniem. Dwóch najlepszych w tej odsłonie nie wykorzystał Maximilian Beier.

Wysokie zwycięstwo Chorwatów

W Rijece Chorwacja pokonała Macedonię Północną 3:0. W pierwszej połowie dwa gole strzelił dla niej Lovro Majer, a w 79. minucie meczu trzeciego dołożył Marco Pasalić.
Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał były piłkarz Legii Warszawa Josip Juranović. Wśród gości 57 minut zaliczył Stefan Askovski (Górnik Łęczna).
Mistrzostwa Europy rozpoczną się na niemieckich boiskach już 14 czerwca.