Mbappe strzelił trzy gole, ale nie spełnił oczekiwań trenera. "To nasze wewnętrzne sprawy"

12/11/2023, 09:07 GMT+1

Kylian Mbappe był bohaterem PSG, strzelając trzy gole w wyjazdowym meczu ligi francuskiej z Reims. Mimo to trener paryżan Luis Enrique miał zastrzeżenia do gry piłkarza. - Może pomóc drużynie bardziej - zaskoczył.

Mecz AC Milan – PSG w 4. kolejce Ligi Mistrzów (Getty Images)

W sobotnim spotkaniu 12. kolejki Mbappe otworzył wynik już w 3. minucie. Później trafił w minucie 59. i 82., PSG pokonało Reims 3:0 i awansowało na pierwsze miejsce w tabeli Ligue 1. Mistrzowie Francji wykorzystali piątkowe potknięcie ekipy OGC Nice, która bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Montpellier (bramkarz reprezentacji Polski Marcin Bułka rozegrał cały mecz).

Trener PSG o Mbappe: oczekujemy od niego więcej

Enrique, mimo hat-tricka, kręcił nosem na występ Mbappe.
- Nie jestem zbytnio zadowolony z Kyliana. Nie mam nic do powiedzenia na temat goli, ale może pomóc drużynie bardziej. To zawodnik światowej klasy. Oczekujemy od niego więcej - oświadczył hiszpański szkoleniowiec.
Swojej myśli nie rozwinął. - Najpierw z nim o tym porozmawiam. To nasze wewnętrzne sprawy - dodał.
24-letni Francuz z dorobkiem 13 goli przewodzi klasyfikacji strzelców francuskiej ekstraklasy.