Mbappe przypomniał się Realowi. Popis na stadionie w Reims

11/11/2023, 20:19 GMT+1

Kylian Mbappe poprowadził Paris Saint-Germain do sobotniego zwycięstwa 3:0 (1:0) nad Stade de Reims w meczu na szczycie francuskiej Ligue 1. Świetnie dysponowany kapitan Trójkolorowych zanotował w tym spotkaniu hat-tricka.

PSG - Milan w 3. kolejce Ligi Mistrzów (Getty Images)

Dwa dni przed meczem hiszpańskie media spekulowały, że działacze Realu Madryt nie chcą już zatrudnić u siebie Mbappe po sezonie. Po latach starań o słynnego piłkarza Królewscy mieli podobno zmienić priorytety. Sam klub wcześniej informował oficjalnie, że nie prowadzi żadnych rozmów z piłkarzem. O planach na przyszłość jednak nie poinformował.

Kylian Mbappe gra bardzo efektownie

Mbappe z hat-trickiem

Nie wiadomo czy te informacje dotarły do samego zainteresowanego, ale w sobotniej konfrontacji z Reims postanowił przypomnieć wszystkim, jak świetnym i skutecznym jest piłkarzem.
Już w 3. minucie gry Mbappe huknął z woleja po długim słupku i bramkarz był bez szans.
Dwa następne gole 24-letni napastnik strzelił w drugiej połowie, po błyskawicznych kontrach swojej ekipy. Najpierw asystował mu Carlos Soler, a następnie Bradley Barcola.
Mbappe ma już na koncie 13 goli w Ligue 1 i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców rozgrywek.
Trzy trafienia francuskiego gwiazdora zapewniły PSG piąte z rzędu ligowe zwycięstwo. Paryżanie są też liderem rozgrywek. Mają na koncie 27 pkt. Druga jest drużyna Nice (26), trzecia Monaco (23 "oczek”, ale jeden mecz mniej), a czwarta Reims (20).
Reims - PSG 0:3 (0:1)
Bramki: Mbappe (3', 59', 82')