Puchar Francji. Paris Saint-Germain z tytułem po zwycięstwie z Olympique Lyon

26/05/2024, 08:37 GMT+2

To był wymarzony koniec przygody Kyliana Mbappe z Paris Saint-Germain. Paryżanie, w pożegnalnym występie napastnika, pokonali na Stade Pierre-Mauroy w Lille Olympique Lyon 2:1 i po raz 15. wywalczyli Puchar Francji.

FC Barcelona - Paris Saint-Germain w ćwierćfinale Ligi Mistrzów (Getty Images)

Bramki dla zwycięzców zdobyli w pierwszej połowie Ousmane Dembele i Hiszpan Fabian Ruiz, a po przerwie honorowe trafienie dla pokonanych zaliczył Irlandczyk Jake O'Brien.
Zawodnicy PSG odzyskali puchar po trzech latach, a sobotni triumf jest już ich 15. w historii, czym śrubują krajowy rekord.

"Mbappe kończy z PSG jako zwycięzca"

Podopieczni Luisa Enrique skompletowali w ten sposób dublet, bo wcześniej zdobyli mistrzostwo.
Był to 308., zarazem ostatni występ w barwach stołecznego klubu Mbappe, który latem zmieni pracodawcę i prawdopodobnie trafi do Realu Madryt.
W sobotę, mimo kilku okazji, gola nie strzelił, ale po meczu wzniósł w podziękowaniu ręce ku niebu, a koledzy znieśli go z boiska na ramionach.
"Mbappe kończy z PSG jako zwycięzca" - napisał sportowy dziennik "L'Equipe".
Z paryską drużyną 25-latek sześciokrotnie wywalczył mistrzostwo kraju i czterokrotnie Puchar Francji. Zdobył 256 bramek, co czyni go najlepszym strzelcem w historii klubu.