Moc, precyzja, klasa. Tak trafia Kylian Mbappe

Akt. 05/03/2024, 22:28 GMT+1

Kylian Mbappe po raz enty w karierze pokazał, że jest wart właściwie wszystkich pieniędzy. Lider PSG trafił w swoim stylu na 1:0 i 2:0 w wyjazdowym, rewanżowym meczu 1:8 finału Ligi Mistrzów z Realem Sociedad.

Kylian Mbappe i Zhang Jiaqi „chrzestnymi” pand z zoo w Beauval

Mistrz i wicemistrz świata, jak przystało na piłkarza tej klasy, najbardziej lubi grę na wielkiej scenie. I to właśnie także rozgrywki Ligi Mistrzów są tymi, w których czuje się jak ryba w wodzie.

Firmowe akcje

W rywalizacji pucharowej z ekipą z Kraju Basków bohaterem był już w pierwszym spotkaniu - wówczas zdobył jedną z bramek w triumfie 2:0.
We wtorek w San Sebastian trafił po raz kolejny, znów otwierając wynik. Pokazał przy tym swoją firmową akcję. W lewej stronie pola karnego najpierw wykorzystał swoją szybkość i precyzję ruchu, aby zrobić sobie trochę miejsca, po czym uderzył wewnętrzną częścią stopy w kierunku dalszego słupka. Mocno, dokładnie, nie do obrony.
W wieku 25 lat zdobył tym samym już 45. bramkę w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Ale ani myślał na tym poprzestać. 10 minut po przerwie wyszedł do prostopadłego podania Kang-Ina Lee, wbił się na ogromnej dynamice w pole karne i niesygnalizowanym strzałem pod rękoma Aleksa Remiro trafił po raz drugi. Czysta, piłkarska klasa.